Alice Cooper doczekał się własnej... skamieliny. Naukowcy nazwali ją na cześć muzyka

i

Autor: Rex Features/East News, Bulletin of the Geological Society of Denmark

Ciekawostki

Alice Cooper doczekał się własnej... skamieliny. Naukowcy nazwali ją na cześć muzyka

Zdarzają się takie sytuacje, że świat nauki przecina się z tym muzycznym. Mamy na to kolejny dowód. Alice Cooper został uhonorowany w dość osobliwy sposób. Naukowcy postanowili nazwać skamielinę robaka na jego cześć. Teraz to "Serpula alicecooperi".

Alice Cooper doczekał się własnej skamieliny

Starożytna skamielina robaka została nazwana przez duńskich naukowców na cześć... Alice Coopera. To "Serpula alicecooperi". Opisywana jest jako robak morski z rurką ochronną, w której może się ukryć przed drapieżnikami. Odkryto ją w skamieniałości pochodzącej sprzed 190 milionów lat. 

To zasługa geologa-amatora Mette Hoftstedta, który odkrył skamielinę na duńskiej wyspie Bornholm. Później została szczegółowo zbadana przez innych badaczy. Wyniki można znaleźć na stronie internetowej Duńskiego Stowarzyszenia Geologicznego, w TYM miejscu. 

Jako, że jestem jednocześnie paleontologiem i wielkim fanem muzyki metalowej oraz rockowej, zawsze uważałem, że Alice Cooper zasługiwał, aby skamieniałość została nazwana na jego cześć. Ze względu na jego ogromny wpływ na scenę muzyczną w ciągu ostatniego półwiecza. Jego muzyka grała w tle także wtedy, kiedy prowadziłem badania – przyznał Jesper Milàn, badacz z duńskiego Geomuseum Faxe. 

Dodajmy, że Alice Cooper nie jest jedyną gwiazdą rocka, która została w ten sposób uhonorowana. W przeszłości ten zaszczyt dosięgnął także m.in. Tony'ego Iommiego z Black Sabbath czy Lemmy'ego z Motorhead.