John Lennon

i

Autor: Wikimedia Commons/Roy Kerwood

Wiadomości

Akustyczna gitara Johna Lennona idzie pod młotek. Została znaleziona po 50 latach!

Zaginiona akustyczna gitara należącą do Johna Lennona może stać się jednym z najdroższych instrumentów, jakie kiedykolwiek sprzedano. Pod koniec maja tego roku trafi bowiem na aukcję.

Akustyczna gitara Johna Lennona idzie pod młotek. Będzie rekord?

Nie tak dawno, po ponad pół wieku, Paul McCartney odzyskał gitarę basową, na której skomponował pierwsze przeboje The Beatles. Teraz natomiast pojawiła się informacja, że po latach na strychu jednego z domów odnaleziono akustyczną gitarę Johna Lennona

To bardzo cenny instrument. Można go zobaczyć chociażby w legendarnym filmie "Help!", który swoją premierę miał w 1965 roku.

The Beatles - 5 ciekawostek o “Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band” | Jak dziś rockuje?

Dwunastostrunowa gitara firmy Framus (model Hootenanny) został niedawno odnaleziony na obrzeżach Londynu (i to przypadkowo!). Instrument zaginął ponad 50 lat. Wydawało się, że już nigdy nie zostanie odnaleziony. Stało się, na szczęście, inaczej. 

Niebawem gitarę będzie można wylicytować. 29 i 30 maja tego roku dom aukcyjny Julien's Auctions zorganizuje wydarzenie w Hard Rock Cafe w Nowym Jorku. Właśnie w czasie jego trwania instrument należący kiedyś do Lennona trafi pod młotek. Przedstawiciele domu aukcyjnego porównują odnalezienie gitary do odnalezienia zagubionego obrazu Picassa czy Rembrandta. 

Szacunkowa wartość instrumentu wynosi ok. 800 tys. dolarów (czyli ponad 3 mln zł!). A za ile zostanie sprzedany? Tego dowiemy się już w niedalekiej przyszłości.

John Lennon

i

Autor: Julien's Auctions

Oto najsmutniejsze piosenki w historii muzyki [TOP10]: