Accept wkrótce będzie obchodził 50-lecie istnienia

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER

Wiadomości

Accept wkrótce będzie obchodził 50-lecie istnienia. "Myślę, że musimy zrobić coś specjalnego"

Niemiecka formacja Accept, w niedalekiej przyszłości, będzie świętowała 50-lecie istnienia. Czy grupa, w związku z okrągłym jubileuszem, coś przygotuje dla swoich fanów? Na ten temat ostatnio wypowiedział się gitarzysta Wolf Hoffmann.

Accept wkrótce będzie obchodził 50-lecie istnienia

W 2026 roku niemiecka formacja Accept będzie świętowała 50-lecie istnienia. Przez ten okres zespół wyda, co najmniej, siedemnaście studyjnych albumów (w tym "Humanoid", który ukazuje się na rynku 26 kwietnia tego roku). 

Czy w związku z okrągłym jubileuszem muzycy planują coś specjalnego dla swoich fanów? Na ten temat ostatnio wypowiedział się gitarzysta Wolf Hoffmann

To oszałamiające. Gdybyście mi powiedzieli, kiedy zaczynałem grać jako nastolatek, że nadal będę to robił 50 lat później, odpowiedziałbym, że to niemożliwe. Ale jesteśmy tutaj – odpowiedział muzyk w rozmowie dla "Metal Pilgrim". 

5 rockowych i metalowych zespołów ze Śląska, na które warto zwrócić uwagę. O nich jeszcze będzie głośno

Wszyscy nas proszą, abyśmy zrobili coś wyjątkowego z okazji 50-lecia. Nie jesteś pierwszą osobą, która o to pyta. Udzieliłem już w tej sprawie wielu wywiadów. Każdy chce wiedzieć, co planujemy. Myślę, że musimy coś zrobić, ale jeszcze o tym nie myślałem. Wielu fanów mówi nam również, że powinniśmy zrobić specjalne koncerty i zagrać piosenki z nowej ery z [wokalistą - przyp. red.] Markiem [Tornillo]. Mamy wiele świetnych piosenek na ostatnich sześciu albumach, więc z pewnością moglibyśmy to z łatwością zrobić. To byłby bardzo wyjątkowy program

Nowa płyta Accept na horyzoncie

Zanim jednak Accept będzie świętował swoje 50-lecie, to na rynku, nakładem Napalm Records, ukaże się nowy studyjny zespołu. Tak jak już zostało to wspomniane: krążek zatytułowany "Humanoid" pojawia się na półkach sklepowych 26 kwietnia. Znalazło się na nim 11 premierowych kompozycji. – Jestem bardzo zadowolony z "Humanoida". Cały album ma niesamowitą energię! Praca z najlepszym metalowym producentem, Andym Sneapem, po raz kolejny była świetną zabawą! – podsumował Wolf Hoffmann. 

W tym roku muzycy zawitają także do naszego kraju. Zagrają w ramach tegorocznej edycji Mystic Festivalu. Accept wystąpi 7 czerwca na Park Stage. Przypomnijmy, że Mystic odbędzie się w dniach 5-8 czerwca na terenie Stoczni Cesarskiej w Gdańsku. Na festiwalu, oprócz niemieckiej formacji, zagrają także m.in. Megadeth, Machine Head, Bring Me The Horizon, Bruce Dickinson, Kerry King czy Kreator. 

Najpopularniejsze rockowe albumy na Spotify. Oto TOP10:

Listen on Spreaker.