Accept

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Christoph Vohler

muzyczny jubileusz

Accept - nowa płyta i trasa na 50-lecie legendy metalu!

2024-07-03 14:55

Niemiecka legenda heavy metalu ACCEPT obchodzić będzie w latach 2025-2026 swoje 50-lecie. Zespół celebrować będzie swoje złote urodziny wyjątkową rocznicową trasą koncertową pod koniec 2025 roku. Rocznicowy album ukaże się na początku 2026 roku.

Wolf Hoffmann: siła napędowa ACCEPT

Wolf Hoffmann nie tylko był znacząco zaangażowany w pisanie każdej piosenki ACCEPT, ale jego twórczość ukształtowała całe pokolenie muzyków metalowych. Jako założyciel i najdłużej działający członek zespołu w największym stopniu przyczynił się on do niepowtarzalnego brzmienia i sukcesu formacji.

Odkąd Wolf dołączył do ACCEPT w 1976 roku w wieku zaledwie 16 lat, odgrywał kluczową rolę w zespole. Jego natychmiast rozpoznawalny i charakterystyczny styl gry na gitarze nie tylko stworzył brzmienie ACCEPT, ale wywarł wpływ na mnóstwo innych odnoszących sukcesy zespołów i gitarzystów. Dzięki niezachwianemu zaangażowaniu Wolfa, grupa stała się jednym z najbardziej znaczących zespołów w heavy metalu. Jest on nie tylko twórcą muzycznej podwaliny Accept, ale także przeprowadził formację przez wzloty i upadki w ciągu 50 lat kariery grupy.

Trasa jubileuszowa 2025/2026: Podróż przez pięć dekad.

Aby uczcić swoje 50. urodziny, ACCEPT wyrusza w spektakularną światową trasę koncertową, która zabierze fanów w muzyczną metalową podróż w czasie. Fani mogą spodziewać się wyjątkowego występu scenicznego z niespodziewanymi gośćmi, wszystkimi klasycznymi hitami z historii zespołu, a także rzadko wykonywanymi utworami.

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

To niesamowity zaszczyt móc spojrzeć wstecz na pięć dekad kariery muzycznej i dzielić się naszą muzyką z tak wieloma ludźmi. Ale nic nie trwa wiecznie i kto wie, jak długo będziemy koncertować….. Ta trasa będzie wyjątkowa, ponieważ uważamy, że 50 lat ACCEPT to WSPANIAŁY powód by świętować w wielkim stylu! - komentuje Wolf Hoffmann.

Album rocznicowy 2026: hołd dla historii

Wiosną 2026 roku ACCEPT wyda specjalny album obejmujący całą muzyczną historię zespołu. Ten jubileuszowy album będzie zawierał starannie wyselekcjonowany wybór najlepszych utworów ACCEPT z ostatnich pięciu dekad, nagranych ponownie – częściowo ze znanymi muzycznymi gośćmi i współpracownikami, a także z kilkoma rzadkimi utworami, które nie były wcześniej często grane.

"Chcieliśmy stworzyć coś, co oddaje istotę ACCEPT, oferując jednocześnie coś nowego naszym wiernym fanom. Ten album jest hołdem złożonym naszej podróży i wszystkim, którzy nam towarzyszyli po drodze" - wyjaśnia Wolf Hoffmann.

Wpływ, dziedzictwo i powrót Tytanów!

W ciągu ostatnich pięciu dekad ACCEPT sprzedał miliony albumów i zainspirował niezliczoną liczbę muzyków. Ich energetyczne występy na żywo i kultowe albumy, takie jak “Balls to the Wall”, “Restless and Wild” i “Metal Heart” pozostawiły trwały ślad w gatunku heavy metal. Styl gitarowy i wizja muzyczna Wolfa Hoffmanna uczyniły ten zespół jedną z najbardziej szanowanych grup na scenie heavy metalowej.

Po przerwie w karierze zespołu, w 2009 roku Wolf Hoffmann poznał wokalistę z New Jersey, Marka Tornillo. Chemia i dopasowanie między nimi były tak niezwykłe, że zespół ACCEPT zreformował się i niemal natychmiast osiągnął światowy sukces dzięki albumom, które zajmowały pierwsze miejsca na listach przebojów. Zespół jest nadal nagradzany za każdą nową płytę wraz z Markiem, który jest obecnie najdłużej panującym frontmanem ACCEPT, co lokalizuje duet Hoffmann-Tornillo w Metal Hall of Fame!

Przez dziesięciolecia ACCEPT uznawano za gwarancję wysokiej jakości, a każdy z ich albumów przez 50 lat osiągał szczyty list przebojów, dostarczając energii, melodii, zabójczych riffów i imponująco mocnej prezencji scenicznej.

“Świętuj z nami! Zapraszamy świat Heavy Metalu do wspólnego świętowania tej niezwykłej rocznicy!” - stwierdza zespół.

Oto nasz wybór metalowych krążków wszech czasów: