Zestawienie

5 naprawdę ABSURDALNYCH klipów. Mamy tyle pytań!

2024-03-07 14:08

Video miało zabić radio, muzyka z płyt zniszczyć muzykę na żywo, internet miał pogrzebać telewizję, a streamingi odsunąć w niebyt teledyski. Doskonale wiemy, ze tego typu zapowiedzi są o przysłowiowy kant kuli potłuc. Dopóki będą widzowie, dopóty będzie się kręcić klipy, a dzięki takim jak te, które zgromadziliśmy tu, gatunek ten zawsze będzie zaskakiwał.

Nakręcić dobry teledysk to naprawdę trudna sztuka. Po pierwsze trzeba mieć zespół i kawałek – oba dobre, a nie zawsze idzie to w parze. Po drugie potrzeba ludzi z pomysłami, którzy znają się na rzemiośle filmowym. Nie wystarczy po prostu sfilmować grającej kapeli. Jeśli natomiast ktoś ma ochotę stworzyć klip ze scenariuszem i fabułą, zadanie może okazać się jeszcze trudniejsze. Na takim wyzwaniu poległo wiele kapel, które na początku były przekonane, że stworzą coś wiekopomnego, a dziś przypominamy je z ciarkami żenady. Jednak w ciągu ponad 40 lat historii teledysków zostało stworzonych wiele dzieł, które wciąż budzą więcej pytań niż dają odpowiedzi.

Mamy tu dla Was 5 dziwactw, które potwierdzają, że teledysk to gatunek filmowy sam w sobie! Uwaga! Ostrzegaliśmy, to będzie podróż na granice zrozumienia i dalej!

Led Zeppelin - 5 ciekawostek o albumie "Led Zeppelin IV" | Jak dziś rockuje?