30 Seconds To Mars

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Bartholomew Cubbins

30 Seconds To Mars - nowy album zespołu jest jest!

2023-09-15 14:41

Wielokrotnie nagradzany zespół Thirty Seconds To Mars powraca z niecierpliwie wyczekiwanym szóstym albumem studyjnym „It’s The End Of The World But It’s A Beautiful Day”.

To bez wątpienia najbardziej osobiste wydawnictwo w ich dyskografii. Album bada zupełnie nowe tereny, jednocześnie znajdując ukojenie w tym, co najważniejsze: miłości, radości z chwili, złamanym sercu i transcendencji. Jak podsumował to Kerrang!: „Jared Leto udowadnia, że po pięciu latach na Marsie wciąż istnieje życie”.

Główny singiel „Stuck” szybko wspiął się na szczyty list przebojów w USA – obecnie znajduje się w pierwszej dziesiątce i zbliża się do pierwszej piątki. Bracia Leto wciąż odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej, w tym we Włoszech, gdzie po raz pierwszy trafili do pierwszej dziesiątki. Premierze singla towarzyszył teledysk w reżyserii Jareda – celebracja ludzkiej formy, minimalistycznego designu, mody, sztuki i tańca. Utwór zdobył nominację do nagrody MTV VMA i wkrótce przekroczy 65 mln globalnych streamów.

Aktorzy i Aktorki, którzy grają rocka!

Fenomen 30 Seconds to Mars

Nie da się ukryć, że dotychczasowa kariera Thirty Seconds To Mars to nieustanny rozwój. Zespół po raz pierwszy postawił na minimalizm – nie znajdziemy tu utworów dłuższych niż 3,5 minuty ani żadnych ulepszaczy, wystarczy nam wokal Jareda. Poza „Stuck”, przedsmakiem „It’s The End Of The World But It’s A Beautiful Day” były również single „Life is Beautiful”, „Get Up Kid”, „Seasons” i „World On Fire”,

W sierpniu zespół wystąpił jako headliner dwóch wyprzedanych Lollapalooza Aftershows, gdzie przedpremierowo zaprezentował fanom „Seasons”. Ich pierwszy od 2006 roku koncert na głównej scenie festiwalu nazwano „wizualnym spektaklem” z „wejściem, które trudno będzie przebić” („Forbes”). To nawiązanie do Jareda, który rozpoczął set zeskakując z dachu sceny.

Polscy fani mogli podziwiać Thirty Seconds to Mars na żywo podczas tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival.

Jesienią Marsi wystąpią na kolejnych festiwalowych scenach, w tym na Austin City Limits, When We Were Young Festival i Corona Capital w Meksyku.