3-Majówka 2022 - ZESPOŁY, DATA, MIEJSCE

i

Autor: Materiały prasowe

3-Majówka 2022 - ZESPOŁY, DATA, MIEJSCE

2021-11-24 11:43

Wrocławski festiwal 3-Majówka jak zwykle zapowiada mocny line-up. Wiemy, kto wystąpi w 2022 roku na imprezie, a line-up cały czas się powiększa. Kto zagra podczas festiwalu? Wszystko umieściliśmy w naszym artykule.

Tradycyjna już 3-Majówka we Wrocławiu rozpoczyna sezon plenerowych festiwali w Polsce. Co roku w długi majowy weekend w samym sercu Wrocławia występują artyści światowego formatu, najlepsze zespoły z czołówek ogólnopolskich list popularności, weterani scen rockowych, jak i nowe, wschodzące gwiazdy. Wygląda na to, że podczas 3-Majówki 2022 pojawi się równie mocny line-up co w zeszłych latach.

EskaROCK Live! - Organek - Walcz

3-Majówka 2022 - ZESPOŁY, DATA, MIEJSCE

3-majówka odbędzie się oczywiście w dniach 1-3 maja we Wrocławiu, a jak na razie ogłoszono jedną z gwiazd, którą jest zespół EPICA! Jak przekazali organizatorzy:

Zespół EPICA, który powstał w 2002 roku w Rotterdamie, jest w Polsce uwielbiany, a jego wierna publiczność wciąż naciska na organizatorów festiwali, żeby za wszelką cenę sprowadzili grupę do kraju. Tym razem naciski nie były potrzebne, Epica idealnie wpasowuje się w ideę wrocławskiego festiwalu!

Metallica jest synonimem metalu, Epica – epickości. Nie ma lepszego określenia na muzykę tej wyjątkowej grupy i wspaniały mezzosopran Simone Simmons. Już wydany w 2003 roku debiutancki album „The Phantom Agony" pokazał skalę możliwości rotterdamskiej ferajny, która zaledwie rok wcześniej skrzyknęła się dzięki gitarzyście Markowi Jansenowi. Epica nie uznaje granic, sięga zarówno po rozpoznane metalowe rejestry (thrash, black, death, djent, power, folk, gothic, symphonic i groove metal), jak i po zupełnie nieoczywiste inspiracje lokalnymi i często zapomnianymi tradycjami (muzyka arabska, celtycka, chińska, czy też mająca korzenie w kulturze Majów). Podobnie nieoczywiste jest instrumentarium (Epica nie unika współpracy z chórami i orkiestrami symfonicznymi) i zaskakująco chwytliwe teksty na przeróżne tematy – rozważania bardzo osobiste sąsiadują z celnymi uwagami na temat duchowości, czy też współczesnej globalnej polityki.

Grupa nagrała dotąd siedem albumów studyjnych i aż trzy koncertowe, a jej skład od bardzo wielu lat nie uległ żadnym zmianom, dzięki czemu zgranie muzyków jest, nie można tu użyć innego słowa, epickie. Wokalistka Simone Simmons wspierana jest przez założyciela zespołu, gitarzystę Marka Jansena, klawiszowca Coena Janssena, perkusistę Ariëna Van Weesenbeeka, drugiego gitarzystę Isaaca Delahaye i basistę Roba Van Der Loo. Wszystkie te nazwiska to osobne marki w świecie symfonicznego metalu. Mark Jansen ma dla polskich fanów od zawsze jedno przesłanie: „Upewnijcie się, że będziecie wystarczająco przygotowani, kiedy przyjedziemy zagrać dla Was nasz najlepszy koncert!"

 

To jednak nie wszystko, ponieważ pierwszy dzień otworzy kultowa grupa Dżem! Legenda blueasa zagra 1 maja. Bilety na 3-majówkę można znaleźć na stronie biletyna.pl. Kolejne gwiazdy wkrótce zostaną ogłoszone.

Sonda
Jeździcie na festiwale?