10-latka zachwyciła jurorów amerykańskiego „Mam Talent”! Jej cover „Last Resort” podbija sieć

i

Autor: Screen z YouTube/ America's Got Talent Wielki sukces młodej gitarzysty w amerykańskiej odsłonie programu "Mam Talent"

ze świata show biznesu

10-letnia gitarzystka zachwyciła jurorów amerykańskiego „Mam Talent”! Jej cover „Last Resort” podbija sieć

2024-06-27 11:30

Programy typu "talent show" mają na świecie ogromne rzesze fanów, ale też równie spore grono przeciwników. Nie da się jednak zaprzeczyć, że często trafiają do niech osoby naprawdę utalentowane, umiejętności których zaskakują i zachwycają. W centrum uwagi znalazła się ostatnio pewna 10-letnia gitarzystka, uczestniczka programu "America's Got Talent".

Na świecie jest naprawdę bardzo, bardzo dużo niezwykle utalentowanych ludzi. Niestety, tylko niewielkiemu z tego procentowi udaje się przebić, zainteresować sobą rynek i dzięki temu osiągnąć sukces. Jako sposób na pomoc takim jednostkom pomyślane zostały programy typu "talent show", a pierwsze emitowane były w Stanach Zjednoczonych już w latach 40. XX wieku! Prawdziwy boom na te formaty nadszedł jednak dopiero w latach 90. i 2000., kiedy to w różnych częściach świata zaczęły powstawać takie programy, jak "Mam Talent", "Idol", "The Voice", "You Can Dance", "X-Factor" i wiele, wiele innych.

Moda ta dotarła oczywiście również do Polski, gdzie do dziś powstają kolejne edycje, chociażby show "Mam Talent" czy "The Voice of Poland". Nie da się jednak ukryć, że to amerykańskie i brytyjskie odsłony przodują, jeśli chodzi o "lansowanie" utalentowanych osób, którym udaje się osiągnąć status światowej gwiazdy, by przywołać tu chociażby Kelly Clarkson, Adama Lamberta, Jamesa Arthura albo muzyków, którzy tworzyli zespół One Direction. Czyżby teraz czas na wielką sławę dla pewnej, niezwykle młodej, gitarzystki?

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?

10-latka zachwyciła jurorów swoją grą na gitarze!

W Stanach Zjednoczonych emitowana jest właśnie kolejna edycja show "America's Got Talent". Aktualnie w odcinkach wciąż pokazywany jest etap przesłuchań i to właśnie na nim pojawiła się... 10-letnia gitarzystka, w swojej grze skupiona głównie na szeroko rozumianym brzmieniu metalowym.

Maya Neelakantan pojawiła się na scenie przed jury w składzie Howie Mandel, Heidi Klum, Sofía Vergara i Simon Cowell, ubrana w sari, czyli tradycyjny strój Hindusek, zaopatrzona w gitarę Les Paul. Maya zaprezentowała jurorom i zebranej na miejscu nagrań publiczności elektryzujący cover kawałka Last Resort Papa Roach. Jury nie kryło zachwytów grą 10-latki, a na koniec jej występu zgodnie wstali z krzeseł. Po krótkiej rozmowie stało się jasne, że głosami "4x tak" Maya przechodzi do kolejnego etapu show. Wsparcie dziewczynie okazało samo Papa Roach, jeszcze przed emisją odcinka zachęcając swoich fanów do zobaczenia występu młodej gitarzystki. Zobacz jej występ, o którym dziś mówi cały świat, poniżej! Ma szansę na zwycięstwo?

Rock to męska sprawa? Potrzymaj mi kostkę! Te gitarzystki rzucają na kolan:

Listen on Spreaker.