10 albumów, które zmieniły życie Gene Simmonsa. Jaką muzykę lubi lider Kiss?

i

Autor: Astrida / SplashNews.com/East News Albumy, które zmieniły życie lidera Kiss

10 albumów, które zmieniły życie Gene Simmonsa. Jaką muzykę lubi lider Kiss?

2023-01-27 23:15

Gene Simmons to jedno z najbardziej wpływowych nazwisk w świecie rocka. Współzałożyciel i basista grupy Kiss, która w tym roku obchodzi swoje pięćdziesięciolecie, nie ukrywa, że jego gust muzyczny wykracza daleko poza klasyczne rockowe brzmienie. Muzyk wskazał dziesięć albumów, które na zawsze odmieniły jego życie - co ciekawe, na liście znalazła się... ABBA!

Pocałunek  dla jednego z najważniejszych elementów rockowych na świecie. Grupa powstała w 1973 roku i świętuje obecnie swoje pięćdziesięciolecie, wciąż działając w trakcie swojej pożegnalnej trasy koncertowej. W jej ramach formacji zagranicznej w naszym kraju - Kiss będzie można zobaczyć i podziękować już  19 czerwca w krakowskiej TAURON Arenie. Przez te wszystkie lata działalności zespół tworzy niepodrabialny wizerunek, nagrał liczbę albumów studyjnych i wykorzystał ilość przebojów. 

Gene Simmons - 10 albumów, które zmieniły życie regularnie Kiss

Jeden z filarów Kiss od samego początku jest  Gene Simmons. Współzałożyciel, basista, wokalista i autor tekstów uznawany za jednego z najlepszych w swojej branży, a jego charakterystyczny styl gry na zawsze wszedł do historii. 

Jakiej muzyki słucha Simmons? Muzyk nie ogranicza, że ​​jego zainteresowania sięgają daleko poza rockowe brzmienie. W rzeczywistości z Goldmine  basista zdecydowała się na publikowanie albumów, które miały bardzo duży wpływ na jego życie. Muzyk zdradził, że jeden z jego ulubionych grup jest  ABBA,  nie zamyka się na także na współczesne rockowe kapele, a szczególne spojrzenie ma do formacji  The Killers. Jakie więc płyty należą do Top 10 Gene Simmonsa? Nie da się stwierdzić, że obfituje ona jednakowo w zwykłe klimaty - poniżej pełnej listy!

  1. Ray Charles, „Największe hity”
  2. The Beatles, „The Beatles (biały album)”
  3. Grupa Jeffa Becka, „Prawda/Beck-Ola”
  4. Dave Clark Five, „Największe hity”
  5. Patsy Cline, „Największe hity”
  6. ABBA, „Największe przeboje”
  7. Led Zeppelin, „Led Zeppelin”
  8. James Brown, „20 największych hitów wszechczasów!”
  9. Kto, „Tommy”
  10. POCAŁUNEK, „Niszczyciel”
Led Zeppelin - 5 ciekawostek o albumie "Led Zeppelin IV" | Jak dziś rockuje?