UK na dwóch koncertach w...

UK na dwóch koncertach w Polsce!
  • Miejsce: Progresja Music Zone ul. Fort Wola 22, Warszawa
  • Czas: Wtorek, 24 lutego 2015, 18:00
  • Cena od: Warszawa - 119 PLN / Wrocław - 129 PLN / Warszawa - 179 PLN / Wrocław - 179 PLN
  • Kategoria: koncerty
Eddie Jobson - John Wetton - Alex Machacek - Virgil Donati - UK w 2015 zagrają dwa koncerty w Polsce! Legendarny zespół 22 lutego pojawi się w Sali koncertowej polskiego radia we Wrocławiu. Dwa dni później, 24 lutego UK zagrają w warszawskiej Progresji.

Zespół UK powstał w połowie lat 70 - tych z inicjatywy Johna Wettona (wokal, bas) i Billa Bruforda (perkusja), po zawieszeniu działalności przez King Crimson, z którym obaj muzycy byli związani. Wetton zaprosił do współpracy Eddiego Jobsona (klawisze, skrzypce), którego poznał podczas współpracy z Roxy Music. Bruford zwerbował tymczasem gitarzystę Allana Holdswortha, który zagrał wcześniej gościnnie na jego debiutanckiej solowej płycie.

W czteroosobowym składzie zespół UK nagrał tylko jeden album zatytułowany po prostu "UK". Po tym, gdy z zespołu odeszli Bruford i Holdsworth grupa zamieniła się w trio - dołączył do nich Terry Bozzio . To własnie z nim UK nagrali druga płytę "Danger Money". Rok później, w marcu 1980 roku, w wyniku różnic poglądów dotyczących stylu przyszłych nagrań, zespół UK przestał istnieć.

W październiku 2007 roku Jobson ogłosił powstanie nowego zespołu - UKZ, w którego składzie znaleźli się wokalista Aaron Lippert, gitarzysta i basista Trey Gunn, a także perkusista Marco Minnemann. W marcu 2009 roku UKZ wydał EPkę zatytułowaną "Radiation".

W 2012 roku Eddie Jobson ponownie doprowadził do reaktywacji zespołu i zorganizowania tournee pod hasłem UK 2012 Night After Night. Podczas europejskiej trasy (muzycy zagrali też w Polsce) inkarnacja UK pojawiała się na estradach sal koncertowych w składzie: Eddie Jobson (viol, keyb), John Wetton (bass, voc), Alex Machacek (guitar) oraz Gary Husband (drums).

Pod koniec 2014 roku Eddie Jobson zaanonsował kolejną trasę formacji, zaznaczając zarazem, iż bedzie to pożegnalne tournee zespołu. Obejmie kilka europejskich miast, zahaczy o Londyn, a historia UK zostanie zamknięta w Tokio 30 kwietnia 2015.

Bilety można kupić na WWW.ROCKSERWIS.PL oraz w punktach i na stronach TICKETPRO.PL i EVENTIM.PL