Lollapalooza

i

Autor: mat. prasowe, Wikimedia Commons/Lacrossewi

Wiadomości

Kultowy festiwal Lollapalooza doczeka się dokumentu. Jest już trailer całości

Legendarny festiwal Lollapalooza, którego pomysłodawcą był Perry Farrell z Jane's Addiction, doczeka się trzyodcinkowego serialu dokumentalnego. Premiera całości nastąpi jeszcze w maju. Tymczasem w sieci pojawił się zwiastun całości.

Kultowy festiwal Lollapalooza doczeka się serialu dokumentalnego

W maju premierę będzie miał trzyodcinkowy serial dokumentalny dotyczący historii festiwalu Lollapalooza. Będzie on zatytułowany "Lolla: The Story of Lollapalooza". Całość wyreżyserował Michael John Warren, który w przeszłości stworzył m.in. dokument o Jayu-Z. Firmą odpowiadającą za produkcję jest natomiast Paramount Plus. 

Nie lubisz tłumów na festiwalu? Oto najlepsze rockowe i niszowe imprezy plenerowe w Polsce

W sieci pojawił się właśnie oficjalny zwiastun serialu dokumentalnego. Widzimy w nich muzyków, którzy zagrali w trakcie Lollapaloozy. Na ekranie zobaczymy więc m.in. Flea z Red Hot Chili Peppers, Trenta Reznora z Nine Inch Nails, Toma Morello z Rage Against the Machine czy Larsa Ulricha z Metalliki. 

Poniżej możecie zapoznać się z trailerem "Lolla: The Story of Lollapalooza":

Dokument będzie miał swoją premierę na antenie Paramount Plus 21 maja w USA i Kanadzie 21 maja oraz dzień później, 22 maja, w Wielkiej Brytanii, Australii, Ameryce Łacińskiej, Brazylii, Francji, Niemczech, Szwajcarii oraz Austrii. 

Przypomnijmy, że pomysłodawcą i organizatorem festiwalu jest Perry Farrell, wokalista formacji Jane's Addiction. – Kiedy Lolla pojawiła się w 1991 roku, branża koncertowa przypominała nudną podróż samochodem w trakcie której kończyło się paliwo. Tchnęliśmy nowe życie w muzykę na żywo i stworzyliśmy podwaliny pod młodzieżową kontrkulturę, która ponownie stała się ważna i ekscytująca. Teraz, po tych trzydziestu latach, cieszę się, że mam okazję przyjrzeć się wkładowi festiwalu w historię muzyki od środka – powiedział Farrell w oficjalnych materiałach prasowych. 

Pierwotnie Lollapalooza odbywała się w formie trasy koncertowej. Od 2005 roku jest to festiwal, który co roku odbywa się w Chicago. W kolejnych latach event się rozrósł i zaczęły być organizowane regularnie edycje poza Stanami Zjednoczonymi. Lollapalooza od lat odbywa się więc m.in. w Brazylii, Niemczech, Argentynie czy Indiach. 

Oto najciekawsze rockowe i metalowe festiwale 2024 w Polsce: