Pearl Jam 2024

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Danny Clinch

ze świata rocka

Mike McCready spadł ze sceny na koncercie Pearl Jam! Muzyk... wciąż grał swoje gitarowe solo!

2024-05-07 10:41

Dopiero co pisaliśmy o spektakularnym upadku wokalisty Mötley Crüe, Vince'a Neila, a teraz coś bardzo podobnego przydarzyło się gitarzyście Pearl Jam! Mike McCready na jednym z ostatnich koncertów formacji, w trakcie prezentowania swojej solówki, spadł ze sceny! Co ciekawe, ani przez chwilę nie przestał grać!

Na początku maja, a więc równo dwa tygodnie po premierze świetnie przyjętego przez fanów i krytyków albumu Dark Matter, zespół Pearl Jam wyruszył w promującą swoje pierwsze od czterech lat wydawnictwo trasę koncertową. Ta na pierwszy ogień obrała Kanadę, a pierwszy z serii pokazów miał miejsce w sobotę 4 maja na Rogers Arena w Vancouver.

Formacja zachwyciła formą, prezentując zebranym na miejscu fanom i fankom set, liczący sobie aż dwadzieścia pięć utworów! W setliście dominowały nowości, na którą złożyło się aż dziewięć kawałków z Dark Matter - poza singlowymi numerem tytułowym, Running i Wreckage, w Vancouver wybrzmiały: React, Respond, Scared of Fear, Setting Sun, Something Special, Upper Hand i Won't Tell. To właśnie podczas tego pokazu doszło do dość zaskakującej sytuacji z gitarzystą formacji w roli głównej.

Pearl Jam - ciekawostki o albumie “Ten | Jak dziś rockuje?

Gitarzysta Pearl Jam spada ze sceny, wciąż grając solo

Mike McCready stał się, zupełnie niechcący, gwiazdą tego wieczoru, a to ze względu na swój spektakularny upadek. Ten nastąpił na samym końcu regularnej części koncertu, podczas wykonywania kawałka Porch. W trakcie grania solo w tej piosence gitarzysta najwyraźniej miał przejść z górnej części sceny na dolną, jednak najwyraźniej źle policzył schodki i spadł w dół. Fani stracili z oczu Mike'a, jednak cały czas widoczna była szyja gitary, na której to McCready ani na moment nie przestał grać!

Muzyk szybciutko stanął na nogi, gdyż na ratunek rzucili mu się ochroniarze - zobacz ten moment na nagraniu poniżej (mniej więcej od 3:20).

Sprawdź się w quizie o twórczości Pearl Jam:

Quiz o twórczości Pearl Jam. Czy wiesz z których albumów pochodzą te utwory zespołu?

Pytanie 1 z 10
Kompozycja "Amongst the Waves" znalazła się na albumie...