F-16 samolot

i

Autor: Pixabay

Quiz

NATO - co wiesz o Sojuszu Północnoatlantyckim? Sprawdź się w quizie z wiedzy o społeczeństwie

NATO to sojusz militarny, który od lat czuwa nad bezpieczeństwem Europy. Należy do niego ponad 30 państw, w tym Polska. A czy wiecie wszystko o Sojuszu Północnoatlantyckim? Sprawdźcie się w naszym quizie.

Quiz o NATO. Sprawdźcie swoją wiedzę

NATO, czyli Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego, to jeden z najważniejszych sojuszy wojskowych. W chwili utworzenia głównym powodem powołania takiej organizacji była obrona militarna przed atakiem ze strony Związku Radzieckiego oraz jego państw satelickich.

Obecnie NATO pełni rolę gwaranta bezpieczeństwa zewnętrznego państw członkowskich. "Jest to szczególnie istotne w kontekście pogorszenia sytuacji bezpieczeństwa w związku z agresywną postawą Rosji" – czytamy na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej. 

Mellina: Marcin Koszałka - Ciemna karta w historii Polski. Górale i naziści

Międzynarodowa organizacja polityczno-wojskowa została powołana do życia w 1949 roku. Obecnie liczy sobie 32 członków. Wśród nich jest oczywiście Polska. 

Nie dawno w struktury NATO weszło kolejne europejskie państwo. To doskonała okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę o Sojuszu Północnoatlantyckim.

Przygotowaliśmy więc quiz składający się z 10 pytań. Oto on:

Ile wiesz o NATO? Quiz z wiedzy na temat Sojuszu Północnoatlantyckiego

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś prostego. W którym roku do NATO weszła Polska?