Kryminał

i

Autor: Pixaby

Targi Książki i Mediów VIVELO 2024

Czytasz thrillery i mroczne powieści? Odwiedź strefę #Kryminał na Targach Książki i Mediów VIVELO

2024-05-07 14:40

Pierwsza edycja Targów Książki i Mediów VIVELO okazała się tak dużym sukcesem, że wydarzenie powraca - z jeszcze bardziej imponującym programem - również w tym roku! Targi odbywać się będą w dniach 16-19 maja w Warszawie na stadionie PGE Narodowym. Tamtejsza przestrzeń podzielona zostanie na specjalne strefy, a my szczególnie zwracamy Waszą uwagę na sekcję #Kryminał!

Już naprawdę niedługo, a konkretnie w dniach 16-19 maja w Warszawie odbędzie się druga edycja Targów Książki i Mediów VIVELO. Wydarzenie powraca na PGE Narodowy, gdzie ponownie organizatorzy przygotowali dla odwiedzających całą serię spotkań autorskich, paneli, warsztatów, rozmów i wiele innych atrakcji. Dla ułatwienia przestrzeń największego stadionu w kraju zostanie podzielona na autorskie strefy, tak, aby odwiedzający mogli z łatwością zlokalizować ulubionych pisarzy i twórców, udać się na wybrane panele i warsztaty i zanurzyć się w przestrzeni dedykowanej danemu tematowi.

Jedna z takich stref z pewnością zainteresuje miłośników dreszczyku i gęsiej skórki - mowa oczywiście o sekcji #Kryminał! Co dokładnie będzie się w niej działo?

KATARZYNA_BONDA_wywiad_Vivelo

Strefa #Kryminał na Targach Książki i Mediów VIVELO 2024

Strefa #Kryminał to unikalne miejsce, w którym czytelnicy w towarzystwie pisarzy, detektywów i profilerów będą odkrywali tajemnice, analizowali dowody i zgłębiali mroczne zakamarki ludzkiej psychiki. Strefa będzie połączeniem praktycznej wiedzy z intrygującą rozrywką, a odwiedzający będą mogli doświadczać kryminalnych historii na różne sposoby – biorąc udział w detektywistycznej grze albo poddając się badaniu wariografem. W strefie #Kryminał będzie można spotkać najpoczytniejszych mistrzów tworzenia intrygujących fabuł, zaskakujących zwrotów akcji i piekielnie wciągających postaci.

Na które wydarzenia, związane ze strefą #Kryminał warto zwrócić szczególną uwagę? Poniżej kilka najważniejszych i najbardziej atrakcyjnych spotkań i warsztatów:

Czwartek, 16 maja:

Jak wytropić zwłoki? Czyli wszystko co musicie wiedzieć o psie policyjnym - 16 maja, czwartek, godz. 16:45-17:45

Prowadząca Marta Kiermasz, gość - podkom. Kinga Wójcikowska.

Piątek, 17 maja:

Agatha Christe - ponadpokoleniowe źródło fascynacji - 17 maja, piątek, godz. 15:30-16:30

Rozmowa Kingi Michalskiej z Anetą Jadowską, Martą Matyszczak i Aleksandrą Zastępą.

Tajemnice umysłu mordercy - 17 maja, piątek, godz. 18:00-18:50

Prowadząca Marta Kiermasz, gość - Jan Gołębiowski.

Sobota, 18 maja:

Czy wszyscy jesteśmy mordercami? Spotkanie z Maxem Czornyjem - 18 maja, sobota, godz. 11:00-11:50

Prowadzący: Wojciech Sroczyński, gość - Max Czornyj.

Nieobliczalna - Czym urzekł filmowców thriller Magdy Stachuli? - 18 maja, sobota, godz. 13:00-13:50

Czym urzekł filmowców thriller Magdy Stachuli NIEOBLICZALNA? Jak to się stało, że wśród setek książek w tej kategorii, które ukazują się każdego roku, potencjał dostrzegli właśnie w tej książce. W ekranizacji powieści udział wzięli najlepsi polscy aktorzy: Agnieszka Grochowska, Paweł Małaszyński, Julia Wieniawa, Magdalena Cielecka, Andrzej Seweryn i Dawid Ptak. W spotkaniu udział weźmie autorka powieści NIEOBLICZALNA oraz osoby zaangażowane w powstanie filmu - Paweł Małaszyński i Krzysztof Gureczny.

Spotkanie z Terrym Heyesem, autorem książek "Pielgrzym" i "Rok Szarańczy" - 18 maja, sobota, godz. 16:00-16:50

Prowadzący - Adam Szaja.

Niedziela, 19 maja:

Kobiety zatopione w zbrodni. Czyli jak widzą zbrodnię polskie pisarki - 19 maja, niedziela, godz. 12:00-12:50

Czy rynek kryminału w Polsce wkrótce zdominują kobiety? Rozmowa z pisarkami zanurzonymi w zbrodni, które do tej pory pracowały w męskim świecie a teraz zaczynają ten świat przejmować... Autorki: Izabela Janiszewska, Sylwia Bies, Małgorzata Starosta, Magda Stachula, prowadząca: Katarzyna Wolwowicz.

Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem - 19 maja, niedziela, godz. 13:00-13:50

Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem, autorem nowej powieści „Zbędni” oraz filmowego wydania „Prostej sprawy” (serial na antenie Canal+). Jeden z najpopularniejszych polskich autorów thrillerów, wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość i ceniony przez czytelników, opowiada o tym, dlaczego ludzie chcą czytać kryminały i dlaczego zło ujawnia się tam, gdzie się kompletnie nie spodziewamy. 

Spotkanie z Grahamem Mastertonem - 19 maja, niedziela, godz. 14:00-14:50

Mistrz grozy zawita do naszego kraju specjalnie na zaproszenie Targów!

Badanie wariografem. Fakty i mity - 19 maja, niedziela, 15:00-15:50

Rozmowa na temat wariografu + możliwość poddania się badaniu wykrywaczem kłamstw! Prowadząca - Marta Kiermasz, gość: Piotr Sukiennik.

Pełny program wydarzeń dostępny jest TU.

Oto najpopularniejsi współcześni autorzy i autorki kryminałów na polskim rynku: