Kłamstwo

i

Autor: Pixaby

Targi Książki i Mediów VIVELO 2024

Jak działa wariograf? Poddaj się badaniu w strefie #Kryminał na Targach Książki i Mediów VIVELO

2024-05-07 14:09

Wielkimi krokami zbliżają się tegoroczne Targi Książki i Mediów VIVELO. Wydarzenie powraca w wielkim stylu w ramach drugiej edycji na warszawski PGE Narodowy. Tak jak w poprzednim roku, na VIVELO coś dla siebie znajdą fani i fanki kryminałów - w specjalnie przygotowanej strefie #Kryminał każdy będzie mógł poddać się badaniu... wariografem!

Jak mawiał główny bohater serialu Dr House: "Wszyscy kłamią". Mało kto ma trudności z mówieniem nieprawdy, nie każdy też jest w stanie rozpoznać, kiedy ma do czynienia z kimś, kto zupełnie mija się z prawdą. O ile w codziennym życiu może to mieć mniejsze lub większe konsekwencje, o tyle kłamstwo staje się prawdziwą przeszkodą, gdy ma miejsce łamanie prawa.

Kluczem do rozwiązania każdej sprawy kryminalnej jest odkrycie prawdy, opierając się nie tylko na dowodach, ale też na zeznaniach świadków - oraz podejrzanych. Zdarzają się zbrodnie tak poważne, gdzie szczególnie istotne jest szybkie wykrycie sprawcy, że służby decydują się na użycie wariografu, zwanego też potocznie wykrywaczem kłamstw. Urządzenie to na podstawie fizjologicznych reakcji organizmu, jest w stanie wskazać, czy dana osoba mówi prawdę, czy jednak kłamie jak z nut.

Najpopularniejsze nazwiska już w maju na Targach Książki i Mediów VIVELO!

Poddaj się badaniu wykrywaczem kłamstw na Targach Książki i Mediów VIVELO 2024!

W tym roku organizatorzy Targów Mediów i Książki VIVELO przygotowali dla odwiedzających coś naprawdę specjalnego! Przez cały okres trwania wydarzenia, tj. od 16 do 19 maja na warszawskim PGE Narodowym działać będzie specjalna strefa #Kryminał, w której szczególnie często będzie można spotkać Martę Kiermasz, czyli głos popularnego podcastu "ZŁO - Zbrodnia Łowca Ofiara".

Prowadząca podcast, wraz z gościem Piotrem Sukiennikiem, opowiedzą nieco więcej o faktach i mitach, dotyczących wykrywacza kłamstw, ale to nie wszystko! W ramach panelu obecni na miejscu będą mogli poddać się badaniu wariografem! Wydarzenie to odbędzie się w niedzielę 19 maja w godzinach 15:00-15:50 w strefie #Kryminał!

Patronem medialnym Targów Książki i Mediów VIVELO jest Wirtualna Polska.

Targi Książki i Mediów VIVELO 2024 - szczegóły drugiej edycji wydarzenia w Warszawie

Druga edycja Targów Książki i Mediów VIVELO odbędzie się w dniach 16-19 maja 2024 roku, czas trwania targów pozostaje bez zmian, będą to 4 dni niezwykłych warsztatów, spotkań i rozmów. Tak jak w poprzedniej edycji, Targi VIVELO będą miały miejsce na największym stadionie w kraju - PGE Narodowym w Warszawie. Bilety na wydarzenie można zakupić TU.

Oto najpopularniejsi autorzy i autorki kryminałów w Polsce: