Dominik Pajewski

24.09.2020 (11:51)

Przedwieczni Jacka Kirby’ego po raz pierwszy w Polsce!Album Przedwieczni (The Eternals) autorstwa legendy amerykańskiego komiksu, Jacka Kirby’ego, to pierwszy tom ekskluzywnej kolekcji Marvel Limited, przygotowanej przez wydawnictwo Egmont Polska z myślą o koneserach komiksowej klasyki. Ta limitowana kolekcja wyróżnia się specjalnym, powiększonym formatem i jest wyjątkową okazją do poznania tytułowej drużyny superbohaterów tuż przed ich debiutem w filmowym uniwersum Marvela (MCU). Album ukazał się 23 września br.

Komiksowa seria Przedwieczni z lat 1976–1978 to ostatnie wielkie dzieło, jakie stworzył dla wydawnictwa Marvel kultowy rysownik i scenarzysta Jack Kirby, zwany Królem, ojciec takich superbohaterskich ikon jak Kapitan Ameryka, Thor, Hulk czy X-Men. Jest to pełna rozmachu opowieść science fiction o przygodach nieśmiertelnych bohaterów, w których możemy rozpoznać postacie z mitów i legend (takie jak Gilgamesz, Kirke czy aztecki Quetzalcoatl). Przez tysiące lat strzegli oni Ziemi przed złowrogimi Dewiantami i w tajemnicy wspierali rozwój ludzkości, przygotowując ją na powrót Celestian – kosmicznych bogów, którzy przybędą osądzić mieszkańców Błękitnej Planety.

TAŃCZĄCY QUENTIN TARANTINO ZA KULISAMI KULTOWEJ SCENY Z PULP FICTION. TO TRZEBA ZOBACZYĆ! [VIDEO] 
Przygotowane przez Egmont kolekcjonerskie wydanie Przedwiecznych zawiera wszystkie dziewiętnaście zeszytów serii Kirby’ego oraz jej annual. Dzięki dużemu formatowi (aż 225 mm szerokości i 344 mm wysokości) wielbiciele talentu Króla będą mogli w pełni podziwiać jego mistrzowską kreskę i szczegóły jego niesamowitych rysunków kosmicznych wehikułów, upadłej Lemurii czy naznaczonych boskim piętnem ruin Inków. Gratką dla czytelników ciekawych kulisów powstania komiksu będą materiały dodatkowe, rzucające światło na inspiracje Kirby’ego, perypetie wydawnicze Przedwiecznych oraz ich dalsze losy w Marvelu. 
 
Losy te fani superbohaterów będą mogli zresztą już za chwilę śledzić na wielkim ekranie. W lutym 2021 roku Przedwieczni zadebiutują w filmowym uniwersum Marvela, a w ich role wcielą się takie gwiazdy jak Angelina Jolie, Richard Madden czy Salma Hayek. 

Przedwieczni otworzą ekskluzywną kolekcję Marvel Limited. Jej kolejne tomy również ukażą się w specjalnym powiększonym formacie, dzięki któremu czytelnicy będą mogli w pełni docenić kunszt najwspanialszych rysowników z Domu Pomysłów.
 

MIKE SHINODA ZAPREZENTOWAŁ NAJBOGATSZE WYDANIE REEDYCJI 'HYBRID THEORY'

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • IRA wraca z rockowym singlem 'Chciałbym' [WIDEO]

  2020-10-23
  Po ostatnim utworze „W górę patrz” IRA kontynuuje przygodę z mocnymi, rockowymi dźwiękami. Tym razem zespół prezentuje singiel „Chciałbym”, który do ballad raczej nie należy.
 • Przez lata wmawiał żonie, że jest policjantem. Wszystko się wydało przez głupi błąd

  2020-10-23
  Mówi się, że kłamstwo ma krótkie nogi, jednak w tym wypadku, nie dość, że ma krótkie nogi, to jeszcze niebieski mundur. Tak to wygląda z perspektywy pewnego gościa, który latami wmawiał swojej żonie, że jest policjantem.
 • Ozzy Osbourne i Judas Priest ogłosili wspólną trasę po Europie

  2020-10-23
  Ozzy Osbournie nie poddaje się i zapowiada europejską część pożegnalnej trasy. Artysta wystąpi razem z Judas Priest, sprawdźcie miejsca, w których zaplanowane są koncerty.
 • 'Mistrz kierownicy ucieka' powróci! Doczekamy się serialu

  2020-10-23
  'Mistrz kierownicy ucieka', to jeden z tych klasyków, który mimo upływu lat, dalej ma wielu wiernych fanów, a przybywają też nowi. Okazało się, że powstanie specjalny serial, znamy też pierwsze szczegóły.
 • Kirk Hammett porównał S&M i S&M2. Które wydawnictwo wypadło lepiej?

  2020-10-23
  Metallica ma swoim koncie wiele ważnych wydawnictw, jednak albumy z orkiestrą są otoczone pewnego rodzaju kultem. Kirk Hammett postanowił porównać oba krążki, mówiąc o tym, który wypadł lepiej.
 • OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle

  2020-10-23
  W najbliższą sobotę, 24 października odbędzie się pierwsze spotkanie online z cyklu OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle. Widzowie spotkają się z projektantami, stylistami, ekspertami oraz tymi, którzy na co dzień pracują i realizują swoje pasje w świecie mody. W najbliższą sobotę o godz. 16:00 podczas pierwszej transmisji live - „Moda na home office” odkrywać będą mogli nowy wymiar stylu.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz