David Gilmour zachywca w magicznym The Piper's Call! Teledysk do kompozycji już jest!

i

Autor: Screen z YouTube/David Gilmour Nowy teledysk Davida Gilmoura

muzyczne nowości

David Gilmour zachwycił fanów utworem "The Piper's Call"! Teledysk do kompozycji już jest!

2024-04-26 18:15

W środę 24 kwietnia David Gilmour oficjalnie zapowiedział premierę nowego, pierwszego od dziewięciu lat albumu studyjnego. Wydawnictwo "Luck and Strange" ujrzy światło dzienne we wrześniu, już teraz jednak możemy posłuchać jego pierwszej zapowiedzi. Utwór "The Piper's Call" już jest dostępny i jest naprawdę magiczny - tak, jak powstały do niego teledysk!

Już pod koniec ubiegłego roku pojawiły się plotki, że David Gilmour intensywnie pracuje nad nowym, pierwszym od 2015 roku albumem studyjnym, Muzyk i jego żona i współpracowniczka, Polly Samson, podgrzewali atmosferę wokół tematu, zamieszczając w social mediach zdjęcia ze studia, na oficjalne wieści przyszło jednak chwilę poczekać.

Te nadeszły w środę 24 kwietnia, kiedy to David Gilmour zapowiedział, że 6 września ukaże się jego piąta płyta, zatytułowana Luck and Strange. Jak wynika z informacji prasowej, album nagrywany był przez pięć miesięcy w Brighton i Londynie. Za produkcję odpowiedzialni są David i Charlie Andrew, a teksty napisała głównie Polly Samson. Na projekt złoży się osiem premierowych utworów, a my właśnie poznaliśmy pierwszy z nich!

Muzyka rockowa lat 70-tych - zagranica

Nowy singiel Davida Gilmoura!

Już zapowiadając płytę David ogłosił, że pierwszym promującym ją singlem została kompozycja The Piper's Calls, której oficjalna premiera miała miejsce w czwartek 25 kwietnia na antenie brytyjskiej stacji BBC Radio 2 o 10:15. Utwór można już słuchać we wszystkich platformach streamingowych, a już w piątek 26 kwietnia o godzinie 18:15 zadebiutuje powstały do niego oficjalny teledysk (link znajdziesz poniżej).

Tytuł - i niejako sam klimat - piosenki natychmiastowo skojarzyć się mogą z debiutanckim albumem Pink Floyd, czyli The Piper at the Gates of Dawn z 1967 roku. Czy cała płyta Lucky and Star będzie utrzymana w takiej właśnie stylistyce, przywodzącej na myśl dorobek brytyjskiej formacji? Przekonamy się o tym już we wrześniu, tymczasem zapraszamy do odsłuchu i sprawdzenia teledysku do The Piper's Call!

Oto utwory Pink Floyd, które David Gilmour ceni najbardziej: