Metallica

i

Autor: Invision/Invision/East News ,mat. prasowe Iveco

Wiadomości

Metallica na nadchodzącej europejskiej trasie wykorzysta specjalne ciężarówki

Metallica, na nadchodzącej trasie po Europie, wykorzysta elektryczne i wodorowe ciężarówki marki Iveco do przewożenia sprzętu. Zespół chce zmniejszać ślad węglowy po każdym koncercie.

Metallica wykorzysta specjalne ciężarówki

Metallica, w ramach tegorocznej odsłony "M72 World Tour" na Starym Kontynencie, wykorzysta do przewożenia sprzętu i ekipy technicznej elektryczne i wodorowe ciężarówki marki Iveco, a także minibusy, które będę służyć transportem na mniejszych dystansach. Wszystko po to, aby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla. 

Iveco, jak czytamy, dostarczy zespołowi elektryczne pojazdy ciężarowe S-eWay oraz zasilane gazem ziemnym S-Way. Ciężarówki, co istotne, będą spersonalizowane. Chodzi o specjalne czarno-żółte malowanie nawiązujące do ostatniego studyjnego albumu Metalliki, czyli "72 Seasons" z ubiegłego roku. Nie wiadomo jednak, czy sami muzycy będą podróżować również elektrykami... 

Metallica - 5 ciekawostek o albumie "Master of Puppets" | Jak dziś rockuje?

Wprowadzenie na rynek pełnej oferty pojazdów Iveco na rok 2024 to kamień milowy w naszej historii. Otwiera on ekscytujący rozdział napędzany naszą nową energią. Nie może być lepszego momentu na ogłoszenie tego naprawdę elektryzującego partnerstwa. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy wyruszyć we wspólną podróż z tym niesamowitym zespołem i załogą na pokładach naszych pojazdów o napędzie alternatywnym, napędzani wspólnym powołaniem do wspierania zrównoważonych społeczności i przesuwania granic na rzecz lepszego świata – mówił Luca Sra, prezes Truck Business Unit w Iveco Group, w ubiegłym roku. 

Iveco

i

Autor: mat. prasowe Iveco

Metallica ponownie zagra w Polsce

Wielkimi krokami zbliżają się dwa tegoroczne koncerty Metalliki w naszym kraju. James Hetfield i spółka zagrają 5 i 7 lipca na PGE Narodowym w Warszawie. 

Przypomnijmy, że oba występy będą się różnić. Na każdym będzie zupełnie inna setlista, a także supporty. Dodatkowo zespół przywiezie ze scenografię robiącą wrażenie. Przenosi ona bowiem słynny "snake pit" na środek sceny. 

W tym roku muzycy Metalliki odwiedzą także: Monachium, Mediolan, Wiedeń, Helsinki, Kopenhagę, Oslo, Clisson oraz Madryt. Nie we wszystkich tych miastach będą jednak grać w ramach "M72 World Tour". 

Najlepsze albumy w dorobku Metalliki. Oto TOP5: