Dominik Pajewski

22.10.2019 (15:48)

Łódzki BLITZKRIEG wraca z pierwszy od 27 lat wydawnictwem studyjnym i zaprasza na trasę po Polsce24 października do sprzedaży trafi nowa ep-ka łódzkiej grupy Blitzkrieg zatytułowana „Good Times”. Jednocześnie zespół zapowiada serię koncertów, która rozpocznie się w czwartek od występu na łódzkim festiwalu Soundedit.

Dwadzieścia siedem lat po premierze jedynego w dorobku łódzkiego Blitzkriegu albumu „Holy War”, którego reedycja ukazała się w czerwcu b.r., zespół wraca tej jesieni z kolejnym wydawnictwem.

Działając w trybie „wojny błyskawicznej”, po reaktywacji i letnich koncertach (Castle Party i Radio Łódź), członkowie zespołu (mieszkający na stałe w USA Peter Guellard - voc, Paweł Bulski - bas i Tomek Wojciechowski – gitary, klawisze, wspomagani przez Łukasza Klausa na perkusji), zarejestrowali materiał na pierwsze po prawie trzydziestu latach nowe wydawnictwo, które postanowili zaprezentować podczas występu na festiwalu Soundedit w Łodzi 24 października.

LINDEMANN - ICH WEISS ES NICHT: TEKST NOWEGO SINGLA WOKALISTY RAMMSTEIN


Nagrania odbywały się w Psychotribe Studio w Pittsburghu, studio im. Debicha w Radio Łódź oraz Overtime Studio w Aleksandrowie Łódzkim. Zarejestrowano sześć utworów, stanowiących próbkę aktualnego koncertowego brzmienia zespołu, będących jednocześnie pomostem łączącym przeszłość z teraźniejszością.

Na mini-albumie „Good Times”, będącym swoistym podsumowaniem dotychczasowej działalności i jednocześnie zapowiedzią nowego albumu z premierowymi kompozycjami, znalazł się wybór utworów ważnych dla historii grupy, wytyczających zarazem brzmieniowo nowy kierunek:

1. Elevator – pierwotnie ukazał się na „Holy War”, tutaj w nowej aranżacji.

2. Puszka – hołd złożony ojcu łódzkiej sceny alternatywnej, Bogusiowi Michalonkowi, którego głos otwiera ten utwór. Muzycy tworzący Blitzkrieg grali wcześniej z Michalonkiem w zespole Cinema.

3. Good Times – utwór zarejestrowany pierwotnie na „Holy War”, nie wszedł na płytę w 1992 r., gdyż był zbyt… optymistyczny. Tutaj w całkowicie zmienionej aranżacji, wzbogaconej o niecodzienne instrumentarium (sitar, tabla) i z tekstem odnoszącym się do zagrożeń, z jakimi mierzy się współczesny świat. Piosenka została wytypowana na singiel i zilustrowana teledyskiem, dostępnym już na Youtube

4. Remarque – znana jedynie najzagorzalszym fanom grupy, jedna z pierwszych kompozycji zespołu. Koncertowe wykonanie tego utworu zostało opublikowane na podwójnym LP „Jarocin ‘88”.

5. King of the Castle – powrót do kompozycji opublikowanej pierwotnie na „Holy War”, odświeżonej specjalnie na festiwal Castle Party 2019.

6. In Cold Blood – apokaliptyczny finał, nie pozostawiający wątpliwości co do kierunku, w którym Blitzkrieg będzie kontynuował działalność.

Blitzkrieg zaprasza na koncerty:

24.10. Łódź, Wytwórnia (w ramach festiwalu Soundedit - wystąpi także grupa Moskwa)

25.10. Kraków, Studio (przed IRA)

30.10. Gdańsk, Drizzly Grizzly

02.11. Lublin, Graffiti (przed Closterkeller)

03.11. Warszawa, Proxima (przed Closterkeller)
 

PAUL MCCARTNEY NIE ŻYJE OD 50 LAT? DAVE GROHL ODNIÓSŁ SIĘ DO TEORII

 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Freddie Mercury połączył radnych Warszawy. W stolicy powstała aleja imienia wokalisty Queen

  2019-11-08
  Freddie Mercury to artysta, który znacząco wpłynął na świat muzyki i do dziś jest ogromną inspiracją dla wielu osób. Oczywiście, po premierze filmu 'Bohemian Rhapsody' zainteresowanie artystą znacznie wzrosło, co tylko cieszy wszystkich fanów. Warszawscy miłośnicy Queen, postanowili zawalczyć o miejsce dla kultowego frontmana i to pod postacią specjalnej alei. Okazało się, że walka się opłaciła, ponieważ w Warszawie powstanie specjalna alejka!
 • BOOZE & GLORY z klipem "Ten Years" zapowiada cztery polskie koncerty

  2019-11-08
  Grupa Booze & Glory, w składzie której jest dwóch Polaków, opublikowała czwarty już teledysk promujący nowy album „Hurricane”, który ukazał się w październiku. Płyta będzie promowana na czterech polskich koncertach.
 • Ozzy Osbourne powraca z nowym numerem! Do sieci trafił premierowy singiel

  2019-11-08
  O nowym materiale Ozzy'ego Osbourne'a mówiło się od jakiegoś czasu, a sam artysta i Sharon Osbourne zdradzali kolejne szczegóły. W końcu do sieci trafił premierowy singiel, który zapowiada eksperymentalny album.
 • Elton John bał się występować na trzeźwo. Artysta opowiedział o ciężkim okresie swojej kariery

  2019-11-08
  Elton John w pewnym momencie swojej kariery kompletnie odleciał i nie panując nad sobą, rzucił się w wir alkoholowych i narkotycznych imprez. Artysta postanowił opowiedzieć o tym okresie swojej kariery.
 • Joe Pesci ujawnił swój talent wokalny. Gwiazdor 'Irlandczyka' nagrał numer z wokalistą Maroon 5

  2019-11-08
  Joe Pesci kojarzony jest głównie jako aktor, który często występował w filmach gangsterskich oraz sensacyjnych. Oczywiście, nie można zapomnieć o roli w filmach o Kevinie, jednak większym zaskoczeniem jest to, że Pesci śpiewa i nagrał nawet płytę, gdzie pojawia się Adam Levine z Maroon 5.
 • Joker zarobił w naszym kraju 30 milionów złotych, ale nie jest pierwszy. Kto go wyprzedził w Polsce?

  2019-11-08
  Joker zdominował kina, i nadal wywołuje wiele emocji i to nie tylko wśród fanów komiksów. W Polsce film zarobił 30 milionów złotych, jednak nie jest na szczycie box-office w naszym kraju. Kto wyprzedził film o złoczyńcy?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz