Dominik Pajewski

27.11.2017 (11:24)

Jimi Hendrix - teorie spiskowe na temat śmierci gitarzystyJimi Hendrix to absolutna legenda i artysta, który zrewolucjonizował grę na gitarze. Mimo wielu lat od śmierci, teorie spiskowe na temat jej przyczyny cały czas się mnożą

Jimi Hendrix do dzisiaj uważany jest za najbardziej uzdolnionego gitarzystę, który miał największy wpływ na obecny kształt muzyki rockowej. Niestety, życie urodzonego 27 listopada 1942 roku Hendrixa zakończyło się bardzo szybko, a on sam został wpisany do 'klubu 27'.

Złodziej w Gdańsku próbował przekupić policjantów marihuaną


Mimo 37 lat od śmierci artysty, teorii spiskowych na temat jego odejścia przybywa. Oficjalną przyczyna to zadławienie się wymiocinami, a wszystko to miało być spowodowane zmieszaniem środków nasennych z winem. Niestety, wszystko jest bardzo niejasne i więcej tu znaków zapytania niż odpowiedzi.

Jedna z teorii mówi, że Hendrix miał zostać zamordowany przez swojego menedżera, Michaela Jeffery, który chciał dzięki śmierci podopiecznego zgarnąć 2 miliony dolarów odszkodowania. Jednak ciężko jakkolwiek to potwierdzić, ponieważ Jeffery zginął trzy lata później w katastrofie lotniczej.

Inna teoria mówi, ze za zabójstwem muzyka miał stać rząd USA, który chciał pozbyć się czarnoskórych liderów. Tak przynajmniej twierdzi Cynthia McKinney z Partii Zielonych, która ciągle utrzymuje, że Hendrix stał się ofiara rasizmu wśród rządzących.

Z powodu znalezienia w płucach gitarzysty wina, mówi się, że ten został poddany waterboardingowi. Często obok tej teorii stawia się partnerkę Hendrixa, Monikę Dannemann, która po kłótni z muzykiem miała go zabić w zemście. Kobieta popełniła samobójstwo w 1996 roku.

Rockowe koncerty 2018 w Polsce


Z kolei, najczęściej powtarzaną teorią jest to, że Jimi Hendrix przedawkował narkotyki, co jest oczywiście nieprawdą. Jednak lekarz, który ratował Hendrixa potwierdzał, że z medycznego punktu widzenia, mogło dojść do morderstwa gitarzysty.

Niestety, prawdopodobnie nigdy nie otrzymamy jasnej odpowiedzi na pytanie: jak zmarł Jimi Hendrix?

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Linkin Park - In the end: cover wykonany przez 266 muzyków z 35 krajów podbija sieć. Na nagraniu są Polacy

  2020-07-09
  Zespół Linkin Park ma na swoim koncie masę hitów, które na stałe zapisały się w historii muzyki. Jednym z nich jest z pewnością ''In The End'', który najczęściej jest coverowany. Tym razem, do sieci trafiła przeróbka, którą nagrało 266 muzykówz 35 krajów. Wśród wykonawców, znaleźli się również Polacy.
 • Rocky IV - wersja reżyserka trafi na ekrany! Sylvester Stallone potwierdza prace nad nową wersją

  2020-07-09
  Rocky IV jest uznawany za najlepszą część całego cyklu o filmowym pięściarzu. Okazuje się, że istnieje dłuższa wersja filmu, która ma trafić na ekrany i czuwa nad nią Sylvester Stallone.  
 • Były wokalista Kasabian skazany za pobicie narzeczonej. Zespół skomentował sytuację

  2020-07-09
  Sytuacja w zespole Kasabian jest dosyć napięta i niejasna, jednak po nowych doniesieniach na temat Toma Meighana, grupa wydała specjalne oświadczenie. Czy pobicie narzeczonej przez wokalistę, miało wpływ na usunięcie go z zespołu?
 • Trójmiejskie M3TROPOLIS w "Elektronicznym Deszczu"

  2020-07-09
  Michał Rostworowski: „Piosenka „Elektroniczny Deszcz” opowiada o próbie podjęcia walki z czyimś uzależnieniem, w tym przypadku uzależnieniem od świata wirtualnego, który pod pozorem „kontaktu z całym światem” paradoksalnie skazuje na alienacje. Ponieważ warstwa muzyczna jest bardzo spójna i rytmiczna zależało nam, żeby video miało nie oczywistą, mroczną formę, pozostawiającą wiele do interpretacji”.
 • Men I Trust powracają do Warszawy! Szczegóły koncertu ogłoszone

  2020-07-09
  Po wyprzedanym koncercie z 2019 roku Men I Trust wracają do Warszawy! Autorzy dreampopowych hitów "Show Me How" i "Tailwhip" zagrają w lutym 2021 w klubie Niebo.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz