Dominik Pajewski

11.09.2020 (16:10)

Łydka Grubasa Grubo Upudlona. Zespół zapowiada nowy klipZespół Łydka Grubasa prezentuje kolejne dokonanie muzyczne. Tym razem jest to wideo do akustycznych wersji utworów kapeli. Gościnny udział w nagraniach wzięli muzycy znani przede wszystkim ze sceny olsztyńskiej. Premiera już w najbliższy piątek, 11 września, na kanale YouTube zespołu.

Minikoncert akustyczny o tytule „Grube Upudlenie"  składa się z 6 utworów. Są to mocno przearanżowane przeboje zespołu oraz jeden cover – nieformalny hymn festiwalu Zacieralia, „Wieczorne Telefony", wykonywany w oryginale przez Wiesława Miernika. Pomysł na wersje akustyczne powstał w czasie narodowej kwarantanny.
 
„Kiedy wszyscy utknęli w swoich domach, za punkt honoru postawiliśmy sobie nie odpuszczać, tylko działać ze zdwojoną mocą" – mówi nam Bartosz „Hipis" Krusznicki , wokalista Łydki. „Jednym z naszych pomysłów był szybki koncert na akustykach, jednak z biegiem czasu koncepcja ewoluowała. Podczas opracowywania kawałków w wersji „unplugged” nowe melodie chwyciły nas za serce na tyle, że skończyło się na nagraniach studyjnych, mini trasie wakacyjnej, oraz obrazku do nagrań, który właśnie ma swoją premierę".
 
„Akustyczne wersje utworów graliśmy podczas wspomnianej trasy wakacyjnej, gdzie zostały kapitalnie przyjęte przez Publiczność. Jesienią również będzie można je usłyszeć, w towarzystwie kilku innych naszych kawałków, zaaranżowanych całkowicie na nowo. W ramach „normalnej” trasy również szykuje się nam parę wyjątkowych koncertów „unplugged”.

BORAT 2: POZNALIŚMY TYTUŁ I WSTĘPNY ZARYS FABUŁY. CZYM TYM RAZEM ZASKOCZY SASHA BARON COHEN?
 

 
Do wzięcia udziału w nagraniach Łydka zaprosiła muzyków tworzących i żyjących w rodzinnym mieście zespołu – Olsztynie. W utworach pojawiają się m.in. Piotr „Lolek" Sołoducha (Enej) grający na akordeonie, Roland Biliński (Romanca) na skrzypcach czy Marcin Rumiński (Shannon) na dudach hiszpańskich.
 
„Stroniliśmy od tego, by ‘akustycznie’ oznaczało ‘smętnie’ ”- podkreśla Maciek „Ziggy" Charytoniak, gitarzysta Łydki. „Kawałki, które wzięliśmy na warsztat, są dość mocno przearanżowane, ale to wciąż rock and roll z kopniakiem i pozytywną energią. Wpletliśmy w nasze utwory ścieżki instrumentów, które raczej nie kojarzą się z tego typu muzyką. Dzięki temu wniosły do kompozycji więcej smaku, bo występują w dość niestandardowych rolach. Bardzo dziękujemy kolegom, którzy bez chwili wahania zgodzili się z nami zagrać".
 
Klip do „Upudlenia” został okraszony licznymi ujęciami prezentującymi olsztyńskie plenery. Został również nakręcony w jednym z kultowych olsztyńskich pubów.
 
„Upudlenie to kapitalna okazja, żeby poza muzyką przedstawić naszym Słuchaczom również część zespołowej historii”- zaznacza Dominik „Długi" Skwarczyński. „Lubimy nasze miasto i jesteśmy z nim związani. Mamy nadzieję, że poprzez zarówno muzykę, jak i wplecione w klip widoki Starówki, jezior, Zamku czy pięknych okolic miasta uda nam się zachęcić niejedną osobę do odwiedzenia Olsztyna. Zapraszamy serdecznie- zarówno do przesłuchania, jak i obejrzenia materiału, który dla Was przygotowaliśmy".
 
„Łydka Grubasa – Grube Upudlenie i Goście" pojawiła się premierowo 11 września o godzinie 16:00 na kanale YouTube zespołu.

METALLICA POGRATULOWAŁA ROBERTOWI LEWANDOWSKIEMU. O CO CHODZI?

 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Brian Johnson powiedział, co mu się nie podoba w AC/DC

  2020-10-22
  W AC/DC jest raczej pełen spokój i zrozumienia, a wszelkie możliwe niesnaski zniknęły. Jest jednak pewna rzeczy, która mocno wkurza Briana Johnsona.
 • Co tam w środku gra? Happysad - Live Pol'and'Rock Festival 2019 (UNBOXING)

  2020-10-22
  Zespół Happysad, to już absolutna klasyka na polskiej scenie rockowej. Grupa grała wielokrotnie na Pol'and'Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock), jednak tak mocnego i efektownego koncertu nie było dawno. W cyklu 'Co tam w środku gra', pokażemy wam, jak wydane zostało koncertowe wydawnictwo zespołu, zarejestrowane na Pol'and'Rock 2019.
 • Oto mistrzowie tłumaczenia tytułów. Nie sądziliście, że tak można przetłumaczyć 'Snake Dick'

  2020-10-22
  Jeżeli myśleliście, że kompletnie nietrafione tłumaczenie to 'Wirujący seks', to musimy was uświadomić, że jest jeszcze gorzej. Kogoś mocno poniosła fantazja, gdy wziął się za przetłumaczenie tytułu filmu 'Snake Dick'.
 • Muzycy Anthrax, Mastodon i Korn nagrali cover Faith No More, by wesprzeć ekipy techniczne

  2020-10-22
  Pandemia koronawirusa dotyka mocno branżę eventową, która ma coraz ciężej. Pewne jest to, że nie będzie łatwo się podnieść, dlatego z pomocą przychodzą muzycy, którzy robią różne akcje charytatywne.
 • Czy w filmie o Robercie Brylewskim pojawi się Arek Jakubik? Aktor odpowiedział

  2020-10-22
  Mało jest postaci w świecie polskiej muzyki rockowej, które tak bardzo zasługują na film fabularny. Arkadiusz Jakubik postanowił wziąć na siebie projekt filmu o Robercie Brylewskim i pojawia się pytanie, czy słynny aktor pojawi się w produkcji?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz