Homo Twist z zapowiedzią nowego albumu! Sprawdź, co skrywa Spider

i

Autor: Maciej Napora/East News Zespół Homo Twist wyda album "Spider"

muzyczne nowości

Homo Twist przedstawia nowy album! Sprawdź, co skrywa "Spider"

2024-04-26 14:38

Gdy na początku 2023 roku zespół Homo Twist zapowiedział swój powrót, fani i fanki legendy nie kryli ekscytacji. Ta tylko nabrała na sile, gdy formacja zapewniła, że "Still Exist" i zapowiedziała na ten rok kilka koncertów. Występy to jednak nie wszystko - czas na prezentację bardzo szczególnego wydawnictwa!

Reaktywowany w 2023 roku projekt Macieja Maleńczuka - Homo Twist to ciężki i mroczny powiew sztuki muzycznej, oparty o kapitalną sekcję rytmiczną. Elektryczny, gitarowy styl Homo Twist jest chropowaty, ciemny i głośny. Jeśli chodzi o brzmienie, można by go nazwać heavy metalem, lecz z pewnością nie co do treści. Całości dopełniają mocne i ponadczasowe teksty frontmana Homo Twist – Macieja Maleńczuka, m.in. ponure przekłady z amerykańskiej poetki Emily Dickinson oraz słynny wiersz Norwida – „Bema Pamięci Żałobny Rapsod”, obecnie dedykowany na koncertach bohaterom Ukrainy. Aby pokazać swój bogaty, 33-letni dorobek, Homo Twist postanowił uwiecznić go na płycie „Spider.

Tak o wydawnictwie mówi Maciej Maleńczuk:

Postanowiliśmy wskrzesić tę formułę i pokazać światu dorobek HOMO TWIST. Dokonaliśmy nagrania 17 najważniejszych utworów, które zostaną wydane na CD i innych nośnikach.

Muzyka rockowa lat 90-tych - Polska. Tak brzmiał rodzimy rock w tej dekadzie!

Szczegóły wydawnictwa

Oprócz 17 najważniejszych w dyskografii utworów Homo Twist, wydawnictwo jest bardzo bogato i kunsztownie zdobione. W obfitującej w zdjęcia i niecodzienne motywy poligrafii, m.in. uwypuklonego złotego pająka (tytuł albumu zobowiązuje), znajdziemy płytę CD oraz grawerowany pendrive, również z motywem…pająka.

„Spider” to więc zbiór utworów Homo Twist w pięknej, kolekcjonerskiej oprawie, który warto mieć na swojej półce. HOMO TWIST – STILL EXIST.

Skład

  • Ponury Albatros Dominik Wywrocki  - bass
  • Atomhartbrother Wiesław Jamioł - drums
  • Psychofunkgitarrenundskunkpunksingerfather Maleńczuk – baritone guitar and vocals
Spider - okładka. Autorzy - Eva Maleńczuk i Szymon Seweryn

i

Autor: Materiały prasowe - aut. Eva Maleńczuk i Szymon Seweryn

Poniżej sprawdź, jak dobrze znasz teksty Maćka Maleńczuka!

Quiz: Jak dobrze znasz teksty Maćka Maleńczuka?

Pytanie 1 z 10
1. W piosence "Twist again" Maleńczuk mówi wiele o sobie. Co wywołało największe kontrowersje?