Kim Gordon

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Danielle Neu Kim Gordon wyda drugi solowy album! Tak brzmi jego pierwsza zapowiedź, "Bye Bye"

koncerty rockowe w polsce w 2024 roku

Kim Gordon wystąpi w Polsce w 2024 roku! Artystka jest jedną z gwiazd Open'er Festival!

2024-04-26 13:30

Bardzo dobre wieści koncertowe nadeszły z samym początkiem marca! Kolejnych wykonawców zaczęli ogłaszać organizatorzy Open’er Festival, a jedna z gwiazd powinna szczególnie zainteresować fanów i fanki alternatywnych brzmień! Kim Gordon zawita w tym roku do Gdyni! Którego dnia wystąpi legenda Sonic Youth?

Zaczął się marzec, wiosna za pasem, a i pogoda taka nieco bardziej przyjazna, mimo trochę ponurej aury. Już za niespełna trzy miesiące na dobre rozpocznie się w Polsce okres festiwalowy, który trwać będzie tak naprawdę do samego końca września. Mystic Festival, Orange Warsaw Festival, Pol’and’Rock Festival, OFF Festival i oczywiście Open’er Festival, który został doceniony przez brytyjski “The Guardian”. Wraz z początkiem marca, organizatorzy imprezy postanowili zdradzić nazwiska kolejnych wykonawców i wykonawczyń!

Najbardziej wyczekiwane koncerty rockowe 2024 w Polsce

Kim Gordon na Open’er Festival 2024!

Jedną z ogłoszonych we wtorek 5 marca została Kim Gordon! Legenda światowej muzyki alternatywnej, ikona, znana z działalności w zespole Sonic Youth, zawita do naszego kraju w ramach promocji najnowszego albumu solowego. Artystka zagra 3 lipca na Alter Stage.

Bilety na Kim Gordon na Open’er Festival 2024

W sprzedaży są już dostępne bilety na wydarzenie. Etap kupna Regular Tickets potrwa do 10 czerwca 2024 roku lub do wyczerpania puli biletów (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej). Poniżej ceny biletów na Open'er Festival 2024:

  • Bilet jednodniowy - 495 zł
  • Karnet weekendowy (pt + sb) + pole namiotowe - 935 zł
  • Karnet weekendowy (pt + sb) - 759 zł
  • Karnet 4 dni + pole namiotowe - 1305 zł
  • Karnet 4 dni - 1039 zł

Nowy album Kim Gordon

Nagrany w rodzinnym Los Angeles "The Collective", który ukazał się w piątek 8 marca, jest następcą jej pełnometrażowego debiutu "No Home Record" z 2019 roku i kontynuacją współpracy z producentem Justinem Raisenem (Lil Yachty, John Cale, Yeah Yeah Yeahs, Charli XCX, Yves Tumor), wraz z dodatkową produkcją Anthony'ego Paula Lopeza. Album rozwija ich wspólne budowanie muzycznego świata z surowymi, 'popsutymi', dubowymi i trapowymi podkładami Raisina, które stanowią konstrukcje dla intuicyjnych kolaży słownych Gordon i jej chwytliwych mantr.

Od czasu powstania przełomowego Sonic Youth na początku lat 80-tych, Gordon pozostaje na styku muzyki, sztuki i (ostatnio) książek i filmu. Zadebiutowała na 1. miejscu listy bestsellerów NY Times z pamiętnikiem 'Girl In A Band' z 2015 roku, zagrała w filmie "Don't Worry, He Won't Get Far On Foot" z 2018 roku, którego reżyserem jest Gus Van Sant. Wraz z Billem Nacem występowała jako Body/Head  i otworzyła wiele indywidualnych wystaw w renomowanych muzeach na całym świecie.

Wydany w 2019 roku debiutancki album Kim Gordon "No Home Record" zyskał szerokie uznanie krytyków, w tym „The New York Times”, The Guardian, Sunday Times, Vogue, Vanity Fair  i Pitchfork. Materiał zagrany na żywo z pełnym zespołem zadebiutował na festiwalu muzycznym BBC 6 w Londynie tuż przed wybuchem pandemii. W ostatnim czasie grała na wybranych festiwalach, w tym Riot Fest, Primavera i Corona Capital.

Dorobek artystyczny Gordon od czasu "No Home Record" obejmuje książkę/album/artystyczny pamiętnik "No Icon" (wyd.Rizzoli), singiel z byłym frontmanem Dinosaur Jr. J Mascisem, wystawę jej obrazów w nowojorskiej galerii sztuki 303, zlecenie The Museum im Bellpark w Kriens w Szwajcarii, które było zrealizowane we współpracy z artystką Josephine Pryde oraz taneczno-muzyczny występ sceniczny z choreografem Dimitrim Shamblesem. Ponadto Gordon zorganizowała publiczną wyprzedaż swojej kultowej garderoby, z której cały dochód został przeznaczony na Downtown Women's Center w Los Angeles.

Sprawdź, kogo chcielibyśmy zobaczyć na koncercie w Polsce w tym roku!