Ace Frehley krytykuje grę Jimmy'ego Page'a! Jest niechlujny

i

Autor: PHOTOlink/Everett Collection/East News//Courtesy Everett Collection/Martin Harris/Capital Pictures/EAST NEWS Byy członek Kiss ostro o gitarzyście Led Zeppelin

wypowiedzi muzyków

Ace Frehley ocenił grę Jimmy'ego Page'a: "Jest niechlujny"

2024-04-26 13:27

Jimmy Page powszechnie uznawany jest za jednego z najlepszych gitarzystów na świecie. Swojego podziwu dla gry, umiejętności, innowatorskich rozwiązań legendy nie kryje wielu innych grających na tym instrumencie. Do tego grona z pewnością jednak nie zalicza się były członek Kiss, Ace Frehley, który określił grę Page'a jako... niechlujną!

Jimmy Page już jako członek The Yardbirds dał się poznać jako niezwykle utalentowany gitarzysta. Swoje umiejętności rozwijał, szlifował i zachwycał nimi świat już jako członek-założyciel Led Zeppelin. Muzyk dał się poznać jako gitarzysta innowacyjny, stosujące nietypowe techniki, jak chociażby wykorzystanie smyczka do gry na skrzypcach.

Wszystko to od lat jest przedmiotem dyskusji - jedni postrzegają Page'a jako kogoś kto wręcz wypaczył grę na gitarze, inni zaś wprost określają go mianem jednego z najlepszych w tym fachu w całej historii muzyki. Do tego grona zalicza się chociażby Nita Strauss, która twierdzi jednak, że dziś gitarzyści, grający jak młody Page, spotkaliby się z głosami krytyki, gdyż jego gra od zawsze daleka była od perfekcji, ona sama jednak zaznacza, że to własnie ten brak idealizmu jest tym, co szczególnie podziwia u legendy. Zdania tego nie podziela były członek Kiss.

ZOBACZ TAKŻE: Nita Strauss o grze Jimmy'ego Page'a

Kiss - największe przeboje legendy rocka

Ace Frehley skrytykował umiejętności Jimmy'ego Page'a

W wywiadzie dla Jeremy'ego White'a gitarzysta, który niedawno wydał solowy album, poruszył temat umiejętności Tommy'ego Thayera, który w 2002 roku zastąpił go w składzie Kiss. Ace porównał grę muzyka i swoją własną i powiedział, że był rozbawiony tym, gdy dowiedział się od osób postronnych, że ten próbował na ostatnich albumach Kiss naśladować jego sposób gry. Frehley mówi dalej, że wydaje mu się to o tyle niedorzeczne, że uważa, że Thayer technicznie jest od niego dużo lepszy, a swój styl określił jako "niechlujny".

By jednak zachować twarz, Ace powiedział, że zna jednak gitarzystę, który również gra w taki sposób i tu właśnie wskazał na założyciela Led Zeppelin.

Tommy Thayer próbował brzmieć jak ja, co jest trochę śmieszne, bo tak naprawdę Tommy nie jest złym gitarzystą. Technicznie rzecz biorąc, może być nawet lepszym gitarzystą ode mnie. Widzisz, jestem niechlujny. Będę pierwszą osobą, która to przyzna, ale ludzie komentowali to od dawna. Jestem niechlujny, ale mam sposób na to, jak gram. To znaczy, Jimmy Page też jest niechlujny - powiedział Frehley w wywiadzie.

Sprawdź w galerii najsłynniejsze solówki Jimmy'ego Page'a!

Paweł Krawczyk z HEY, o dźwiękach, które towarzyszą muzykowi w trasie. KAWAŁKI MOJEGO ŻYCIA