Slipknot

i

Autor: YouTube/screen z wideo

Wiadomości

Slipknot zagrał pierwszy koncert z nowym perkusistą. W setliście pojawiła się jedna niespodzianka

Nowy perkusista w składzie Slipknot właśnie oficjalnie zadebiutował. Za nami pierwszy tegoroczny koncert zespołu.

Slipknot zagrał pierwszy koncert z nowym perkusistą

Formacja Slipknot zagrała właśnie pierwszy w tym roku koncert. Był to też zarazem pierwszy występ z nowym perkusistą w składzie. Choć wciąż nie zostało to oficjalnie potwierdzone, to najprawdopodobniej następcą Jaya Weinberga w zespole został Eloy Casagrande, który do niedawna grał w Sepulturze. 

25 kwietnia grupa wystąpiła w klubie Pappy + Harriet's w Pioneertown w Kalifornii, który znajduje się niedaleko Parku Narodowego Joshua Tree. Był to koncert ogłoszony w ostatniej chwili. 23 kwietnia muzycy poinformowali o tym kameralnym występie za pośrednictwem strony internetowej youcantkillme.com. Bilety, w cenie zaledwie 9 dolarów za sztukę, rozeszły się błyskawicznie. 

Oto nowi muzycy Slipknota? Fani uważnie prześledzili nową stronę formacji

Zespół zagrał łącznie 14 kompozycji. W setliście nie zabrakło najsłynniejszych utworów w dorobku, takich jak m.in. "Wait and Bleed", "Duality" czy "Spit It Out". 

Pojawiła się też niespodzianka w postaci "Prosthetics", numeru pochodzącego z debiutanckiego krążka. Ostatni raz ten utwór muzycy wykonali przed publicznością w 2019 roku. Taki wybór do końca nie dziwi. W końcu za moment rozpocznie się trasa koncertowa zespołu z okazji 25-lecia wydania albumu "Slipknot". 

W związku z tym, oficjalna strona zespołu dostała nowy wygląd. Prezentuje się tak, jakby została stworzona na przełomie lat 90. i 2000.

Oto najlepsze albumy w dorobku Slipknota [TOP5]: