24.09.2014 (20:30)

Kultowa godzina w czwartek: 38 lat temu powstał zespół U2!Kultowa godzina w czwartek: powiemy o narodzinach legendy rocka, grupy U2. Zespół powstał w domu perkusisty Larry'ego Mullena Juniora.

Zespół U2 powstał w 1976 roku. Legendy rocka po raz pierwszy spotkały się w  domu perkusisty Larry'ego Mullena Juniora. To właśnie on wywiesił na tablicy ogłoszeń szkoły Mount Temple Comprehensive School w Dublinie kartkę, że poszukuje chętnych do założenia rockowego zespołu. Przyszło na nie sześć osób, z których zostało 5. Feedback, bo tak na początku nazywała się grupa, po dwóch koncertach zmieniła nazwę na The Hype. Po odejściu jednego z gitarzystów, brata The Edge'aDicka Evansa, zespół zaczął grać pod szyldem U2.

EskaROCK: macie swój ulubiony, kultowy kawałek? Czekamy na propozycje!


Bono, The Edge, Adam Clayton i Larry Mullen Jr. do tej pory sprzedali ponad 150 milionów płyt na całym świecie. W 2005 zespół U2 został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

Curly Heads "Reconcile" w EsceROCK!

W czwartkowej Kultowej Godzinie w EsceROCK usłyszycie takie kawałki, jak A Hard Day's Night The Beatles, Into The Great Wide Open Toma Petty, czy Jamming Boba Marley'a.
                                


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz