Młodzież

i

Autor: pixabay.com Młodzież

Zwolnieni z Teorii 2022 - młodzież z Warszawy bierze sprawy w swoje ręce!

2022-05-19 22:30

W olimpiadę Zwolnieni z Teorii każdego roku angażują się uczniowie i uczennice z całego kraju. Tak było i tym razem! Z naszego artykułu dowiecie się więcej na temat tego wyjątkowego projektu i poznacie wyróżnione projekty społeczne młodzieży z Warszawy.

Zwolnieni z Teorii 2022 - tegoroczna edycja olimpiady połączyła we wspólnym działaniu uczennice i uczniów z całego kraju! Tak jak w poprzednich latach, młodzież pokazała niezwykłą kreatywność i wrażliwość społeczną. Efektem ich pracy są setki projektów tworzonych z myślą o poprawie sytuacji ludzi z najbliższego otoczenia. Zwolnieni z Teorii to także okazja do zdobycia doświadczeń, nauczenia się wielu przydatnych umiejętności, poznania inspirujących osób i uzyskania międzynarodowych certyfikatów! W olimpiadzie brały udział także szkoły z Warszawy. Dowiedzcie się więcej na temat Zwolnionych z Teorii i poznajcie wyróżnione projekty młodzieży ze stolicy.

Tak wygląda schron przeciwatomowy w Warszawie

Zwolnieni z Teorii - młodzi ulepszają Świat

Olimpiada Zwolnieni z Teorii to doskonała okazja dla licealistów i studentów chcących działać dla dobra społeczeństwa. Uczestnicy i uczestniczki przygotowują swoje projekty społeczne za pomocą platformy Zwolnieni z Teorii. Mogą przy tym liczyć na praktyczne wskazówki dotyczące realizacji i szybkie zdobycie doświadczeń z zakresu m.in. nawiązywania partnerstwa, pracy zespołowej czy tworzenia harmonogramów i budżetów. Każdy, kto zrealizuje swój projekt, zostaje finalistą i otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania, zaś autorzy i autorki najlepszych projektów wyróżnieni zostają nagrodą "Złote Wilki". Więcej na szczegółowych informacji znajdziecie na stronie Zwolnieni z Teorii.

Zwolnieni z Teorii 2022 - wyróżnione projekty z Warszawy

Poznaj, by zrozumieć to podcast poświęcony neuroróżnorodności. Przygotowany został przez Adę, Emilię i Gabrielę z niepublicznego liceum Akademeia High School w Warszawie. Projekt zakłada stworzenie serii podcastów, strony edukacyjnej oraz profili w SoMe, służących podniesieniu świadomości społeczeństwa na temat zaburzeń wynikających z neuroróżnorodności. Celem tych działań jest wykorzystanie edukacji do zapobiegania stereotypizacji i wykluczenia społecznego. Osoby neuroatypowe często muszą stawiać czoła dyskryminacji i wykluczeniu spowodowanym brakiem wiedzy i zrozumienia ze strony otaczającego je środowiska. Autorki chcą, by ich działanie przyczyniło się do zmniejszenia tego problemu. Więcej o Poznaj, by zrozumieć, dowiecie się z poniższego wideo:

Twórcom projektu smallTalk zależy zaś na rozwiązaniu problemu, jakim jest utrudnione nawiązywanie znajomości w dobie zmian społecznych związanych z pandemią i rozwojem internetu. Zespół z Technikum Mechatronicznego nr 1 w Warszawie tworzy specjalną aplikację, która może pomóc w zawieraniu nowych przyjaźni dzięki zminimalizowaniu wpływu stresu, niepewności, czy obawy przed odrzuceniem. Aplikacja smallTalk pozwala na anonimowe, a co za tym idzie bezstresowe nawiązywanie kontaktu przez osoby z najbliższego otoczenia - uczniów i uczennice tych samych szkół, ludzi pracujących w jednym budynku czy uczestników i uczestniczek konkretnego wydarzenia. Apka łączy ze sobą użytkowników umożliwiając im niezobowiązującą rozmowę opartą o wspólne zainteresowania czy doświadczenia. Twórcy smallTalk zapewniają, że każdy korzystający z aplikacji może być w 100% sobą. Chcecie dowiedzieć się więcej? Obejrzyjcie poniższe wideo:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Zwolnieni z Teorii 2022 - młodzież z Warszawy bierze sprawy w swoje ręce!