Zmiana nazwiska po ślubie? Ta para zrobiła to na oczach wszystkich w bardzo NIETYPOWY sposób!

2022-05-16 12:04

Choć dla wielu zmiana nazwiska po ślubie to dość oczywista sprawa, coraz więcej par się nad tym dłużej zastanawia. Bywa, że nie mogą dojść do porozumienia, kto z małżonków ma przyjąć nowe nazwisko. Pewna para młoda postanowiła rozstrzygnąć ten "spór" w dość nietypowy sposób!

Po zawarciu związku małżeńskiego to zazwyczaj kobieta przejmuje nazwisko od swojego męża. Zdecydowanie rzadziej dzieję się na odwrót, a więc kiedy to mężczyzna przyjmuje nazwisko swojej żony. Bywa także, że nazwiska się mieszają, zarówno po stornie panny młodej jak i pana młodego. Zdarza się jednak tak, że jesteśmy bardzo przywiązane do swojego nazwiska i nie chcemy go zmieniać. 

Rozwiązań w tym temacie jest wiele podobnie jak i powodów do tego. Często mówi się o tym, że jeżeli dana osoba prowadzi firmę lub na po prostu rozpoznawane nazwisko, to po jego zmianie może nie dotrzeć do swojego grona odbiorów. Innym powodem może być chęć przedłużenia nazwiska w rodzinie. TA para młoda nie mogła się zdecydować, co dalej z nazwiskiem, aż do samego ślubu! 

Jak podje portal Papilot, 25-letni Collin Hansen oświadczył się o trzy lata starszej Pearl Lee w listopadzie zeszłego roku. Podczas planowania wesela oboje zdali sobie sprawę z tego, że są ostatnimi członkami swoich rodzin, którzy mogą przekazać nazwisko rodowe kolejnemu pokoleniu. Dodatkowo Pearl, która jest nauczycielką obawiała się, że przyjęcie nazwiska narzeczonego wprowadzi jej uczniów w konsternację. 

Para młoda w kwestii zmiany nazwiska postanowiła zdać się na los i... rzucili monetą. Nagranie z tego niezwykłego momentu trafiło do sieci! 

Targi Ślubne w bydgoskich Młynach Rothera
Źródło: Zmiana nazwiska po ślubie? Ta para zrobiła to na oczach wszystkich w bardzo NIETYPOWY sposób! [WIDEO]