Oszust

i

Autor: pixabay.com Oszust

Taki telefon to PRÓBA OSZUSTWA - policja ostrzega i publikuje NAGRANIE

2021-09-16 9:56

Pomysłowość przestępców nie zna granic. Niedawno znaleźli nowy sposób na dobranie się do naszych pieniędzy. Policja z Piaseczna ostrzega przed działaniami złodziei i publikuje nagranie próby wyłudzenia. Znajdziecie je w naszym artykule.

Oszustwo na zdalny pulpit to nowy sposób złodziei na dobranie się do naszych kont! Policjanci z całego kraju przyjmują kolejne zgłoszenie o tego typu przestępstwach. Wygląda na to, że oszustwo na zdalny pulpit stało się prawdziwą plagą! Policja z Piaseczna, chcąc przestrzec obywateli i obywatelki przed takimi próbami wyłudzeń, opublikowała nagranie rozmowy z oszustem, który podszywając się pod pracownika banku wymusza zainstalowanie aplikacji zdalnego pulpitu. Telefon zarejestrowała 26-letnia mieszkanka Piaseczna, która domyślając się, że ma do czynienia z oszustem, włączyła nagrywanie w telefonie. Dzięki jej czujności, policja zyskała dowód w sprawie. My zaś możemy się przekonać, jak wygląda oszustwo na zdalny pulpit. Koniecznie poznajcie sposób złodziei, by uniknąć utraty pieniędzy z konta bankowego.

Zepchnął starszą kobietę ze schodów

Oszustwo na zdalny pulpit - jak działają złodzieje? NAGRANIE

Nagranie 26-letniej mieszkanki Piaseczna pokazuje, jak działają oszuści wykorzystujący metodę na zdalny pulpit. Dzwoniący mężczyzna przedstawił się jako pracownik banku, który, jak stwierdził, zatelefonował w sprawie wykrycia "podejrzanej transakcji" na koncie kobiety. W dalszej części rozmowy przekonuje, że aby zapobiec oszustwu, połączy kobietę z działem technicznym. Jednak by było to możliwe, musi ona zainstalować na swoim telefonie aplikację zdalnego pulpitu.

Przestępcy wykorzystują ją jednak do tego, by zobaczyć wszystko, co robimy na smartfonie lub komputerze i przejąć kontrolę nad naszym kontem bankowym. Stąd dzieli ich już tylko krok od pozbawienia nas pieniędzy, lub zaciągnięcia kredytu na nasze dane. Nagranie rozmowy zamieszczamy poniżej.

Policjanci ostrzegają

Mieszkanka Piaseczna nie dała się zwieść, jednak wiele osób straciło w ten sposób pieniądze. Policjanci przypominają, by w podobnej sytuacji natychmiast się rozłączyć i osobiście skontaktować ze swoim bankiem!

Źródło: kpppiaseczno.policja.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Taki telefon to PRÓBA OSZUSTWA - policja ostrzega i publikuje NAGRANIE