XTB KSW Epic. Mamed Chalidow zmierzy się z Tomaszem Adamkiem! To będzie pojedynek legend sportów walki

i

Autor: Materiały prasowe KSW Mamed Chalidow (z lewej) i Tomasz Adamek skrzyżują rękawice 24 lutego w Gliwicach.

Sport

XTB KSW Epic. Mamed Chalidow zmierzy się z Tomaszem Adamkiem! To będzie pojedynek legend sportów walki

2024-01-31 11:16

Kibice i miłośnicy sportów walki na ten pojedynek długo "ostrzyli sobie zęby"! W sobotę 24 lutego, podczas gali XTB KSW Epic w Gliwicach zmierzą się ze sobą: Mamed Chalidow oraz Tomasz Adamek.

Gala XTB KSW Epic odbędzie się w sobotę 24 lutego w PreZero Arenie Gliwice. Uświetni ona 20-lecie powstania Konfrontacji Sztuk Walki.

Chalidow - Adamek 24 lutego w Gliwicach na "epickiej" gali!

W walce wieczoru gali XTB KSW Epic, która będzie nawiązywać do historii Konfrontacji Sztuk Walki, dojdzie do niesamowitego pojedynku dwóch legend świata sportu. W bokserskim starciu zakontraktowanym na sześć rund Mamed Chalidow, największa gwiazda polskiego MMA, zderzy się z Tomaszem Adamkiem, mistrzem i pięściarską legendą ringów.

Gala XTB KSW Epic będzie wyjątkowym, trzynastym wydarzeniem zaplanowanym na rok 2024 przez KSW. Będzie to powrót do korzeni konfrontacji różnych stylów walki, z których wyewoluowało dzisiejsze MMA (Mieszane Sporty Walki).

Bilety na to wydarzenie już w sprzedaży na ebilet.pl. Galę będzie można oglądać w systemie PPV na stronie internetowej kswepic.tv

Mamed Chalidow. Walki, dorobek, sukcesy

44-letni Mamed Chalidow to nie tylko żyjąca legenda MMA, ale również prawdziwa ikona KSW. Chalidow, który jest z pochodzenia Czeczenem (urodził się w Groznym), od blisko 20 lat rywalizuje w mieszanych sztukach walki i oczarowuje fanów fenomenalnymi umiejętnościami. Posiada polskie obywatelstwo. Do naszego kraju trafił w 1997 roku, w trakcie I wojny czeczeńskiej. Zamieszkał w stolicy Warmii i Mazur - Olsztynie. Jest byłym mistrzem KSW wagi półciężkiej i byłym czempionem kategorii średniej.

Od debiutu w roku 2004 stoczył 47 pojedynków, z których 37 wygrał. Na swoim koncie ma 17 zwycięstw zdobytych przez nokaut i 16 przez poddanie. Mamed już od dłuższego czas zapowiadał, że chce spróbować swoich sił w boksie. Teraz stanie więc nie tylko przed szansą walki w pięściarskim ringu, ale też przed ogromnym wyzwaniem skonfrontowania się z jednym z największych czempionów świata boksu.

Ciekawostka - przez lata wychodził do walk przy muzyce "Eto Kavkaz" w wykonaniu Shamhana Daldajewa.

Tomasz Adamek. Największe sukcesy, pamiętne walki

Tomasz Adamek ma 47 lat, urodził się w Żywcu. Jest największą polską gwiazdą ringów. Popularny „Góral” w trakcie bardzo bogatej kariery stoczył blisko 60 zawodowych pojedynków, z których ponad 50 wygrał. Ponad 30 razy posyłał rywali na deski. Wywalczył zawodowy tytuł mistrza świata organizacji IBF i IBO w kategorii junior ciężkiej oraz organizacji WBC w wadze półciężkiej.

Walczył również o mistrzowski tytuł królewskiej kategorii wagowej, a w roku 2009 pokonał w ringu Andrzeja Gołotę. Adamek ma też za sobą bogatą i pełną sukcesów karierę amatorską. Jest również jedynym Polakiem, który otrzymał prestiżowe wyróżnienie Muhammad Ali Giant Athlete Award za wybitne sportowe osiągnięcia. 

Ulubioną piosenką Tomasza Adamka, która towarzyszyła mu, kiedy wychodził do ringu była "Nie zapomnij" Funky'ego Polaka.

Czytaj również: