Korytarz ratunkowy

i

Autor: Autorstwa TypeZero - Praca własna, CC BY-SA 4.0, http/scommons.wikimedia.orgwindex.phpcurid=54134421

Wypadek na S8 - SKANDALICZNE ZACHOWANIE KIEROWCY! Wykorzystał korytarz ratunkowy

2021-12-21 14:05

We wtorek, 21. grudnia na trasie S8 doszło do groźnego wypadku. Na ratunek poszkodowanej osobie służby jechały tzw. "korytarzem życia". Tę sytuację wykorzystał również jeden z kierowców. Więcej na ten temat w naszym artykule.

We wtorek, 21. grudnia na trasie S8 doszło do groźnego wypadku. Zderzyły się bus, TIR oraz dwa auta osobowe (o zdarzeniu informowaliśmy tutaj). Na miejsce od razu wysłane zostały odpowiednie służby, w tym karetki, które miały udzielać pomocy rannym (jak się okazało, poszkodowana została jedna osoba, którą z miejsca wypadku zabrał śmigłowiec LPR). By umożliwić pojazdom uprzywilejowanym szybki dojazd, kierowcy zaczęli zjeżdżać na boki tworząc tzw. "korytarz życia". Nie wszyscy jednak zachowali się w tej sytuacji właściwie. Jedna z kierujących opisała skandaliczne zachowanie kierowcy, który postanowił ominąć zator wykorzystując korytarz ratunkowy.

Przejazd tunelem POW

Kierowca wjechał w korytarz życia

Po wypadku utworzył się korek w obu kierunkach trasy S8. Kierowcy rozjechali się na pobocza tworząc w ten sposób korytarz ratunkowy. Pani Nicola, która również utknęła na trasie, opublikowała na Facebooku post, w którym zwraca się do Wód Polskich zajmujących się państwową gospodarką wodną. Wpis dotyczy bowiem pracownika zatrudnionego w tej instytucji.

Okazuje się, że kierowca postanowił skorzystać z korytarza ratunkowego, by ominąć zator. We wpisie czytamy:

Obowiązkiem każdego kierowcy jest znajomość zasad tworzenia korytarza życia i praktycznego zastosowania. Kiedy wreszcie udało się przejechać pojazdom uprzywilejowanym i utworzyć korytarz dla przejazdu dalszych jednostek - Państwa pracownik "wykorzystał" okazję do tego, by "ominąć" korek, mijając kilka samochodów i tym samym zablokował korytarz. Następnie jakby nigdy nic zaczął się nim poruszać do przodu…

Oburzenie autorki jest zrozumiałe. Przypomnijmy, że ustąpienie karetce to obowiązek wszystkich innych pojazdów. Prawo o ruchu drogowym w art. 9. mówi: Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani ułatwić przejazd pojazdu uprzywilejowanego, w szczególności przez niezwłoczne usunięcie się z jego drogi, a w razie potrzeby zatrzymanie się. Post Pani Nicoli zamieszczamy poniżej:

Przeczytaj także: Blokował karetkę jadąc pod prąd! "K..., facet, ludzie umierają przez ciebie" [WIDEO]

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Wypadek na S8 - SKANDALICZNE ZACHOWANIE KIEROWCY! Wykorzystał korytarz ratunkowy