Wreszcie coś pozytywnego! Kobieta poprosiła o grosze, ale internauci zrobili coś wielkiego

i

Autor: Girija Harikumar / Facebook Subhadra (po prawej) i nauczycielka Girija Harikumar, która jej pomogła

Wreszcie coś pozytywnego! Kobieta poprosiła o grosze, ale internauci zrobili coś wielkiego

2022-12-21 13:31

Czterdziestosześcioletnia kobieta z Indii poprosiła o drobną pomoc poprzez media społecznościowe. Chodziło jej o około 500 rupii, czyli równowartość około 26 złotych, by kupić jedzenie dla dzieci. Niedawno zmarł jej mąż, co pozostawiło jej rodzinę środków do życia.

Kobieta imieniem Subhadra najpierw zwróciła się o pomoc do nauczycielki jednego ze swoich synów. Poruszona tą sytuacją Girija Harikumar założyła w mediach społecznościowych zbiórkę i w ciągu dosłownie kilku dni udało jej się zebrać około pięć i pół miliona rupii (ok. 291 tysięcy złotych).

Subhadra nie mogła szukać pracy ze względu na jednego z synów. Najmłodszy z trójki rodzeństwa urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym i wymaga opieki przez całą dobę. To uniemożliwia wyjście z domu i poszukanie zajęcia matce.

Czy NICKELBACK jest… czadowy? | Dobrze Rockuje #3

- Dałam jej tysiąc rupii i powiedziałam, że coś zrobię - mówiła w rozmowie z BBC Harikumar – W ich kuchni była tylko garść ziarna, a dzieci nie miały niczego do jedzenia. Zrozumiałam, że małe wspieranie Subhadry małymi sumami pieniędzy będzie zupełnie nieadekwatne do potrzeb rodziny.

Post dotyczący zbiórki natychmiast rozszedł się w sieci i poruszył serca zupełnie obcych osób, które o losie kobiety nie wiedziały nic. Dzięki uzbieranej sumie Subhadra będzie mogła ukończyć dom, który budował jej mąż, a reszta zostanie złożona w banku, skąd kobieta będzie czerpać na codzienne wydatki. Zbiórka została zakończona.