Powietrzna policja ściga Polaków

i

Autor: Mariusz Mucha/Super Express Powietrzna policja ściga Polaków

Wielkanoc 2021: POLICJA na drogach w całej Polsce! Gdzie zdjąć nogę z gazu?

2021-04-02 7:38

Będzie więcej patroli i kontroli. Policja planuje wzmożone kontrole przez cały okres świąt. Od piątku, 2 kwietnia startuje policyjna akcja "Wielkanoc 2021". Kierowcy nie będą mogli liczyć na pobłażliwość mundurowych. Gdzie możemy spodziewać się kontroli? Co w szczególności będą sprawdzać policjanci?

Wielkanoc 2021: POLICJA na drogach w całej Polsce! Gdzie zdjąć nogę z gazu? Jak co roku w okresie świątecznym, policjanci zadbają o nasze bezpieczeństwo na drogach. 2 kwietnia, czyli w Wielki Piątek, rozpoczyna się akcja Wielkanoc 2021, która potrwa do Lanego Poniedziałku włącznie.

 - W ramach tych działań wzmożone siły policyjne będą na głównych ciągach komunikacyjnych - mówi komisarz Marcin Pucner, naczelnik ruchu drogowego. - Będziemy prowadzili kontrole trzeźwości, prędkości i zwracali uwagę na osoby rażąco łamiące przepisy ruchu drogowego.

Policja zastrzega również, że zwróci szczególną uwagę na motocyklistów, bo sprzyjająca aura sprawiła, że ci rozpoczęli już sezon.

Shanguy zdradza swoje plany na rok 2021szy!

Wielkanoc 2021: POLICJA na drogach w całej Polsce! Gdzie zdjąć nogę z gazu?

Kontroli policji należy spodziewać się na terenie całego kraju, a w szczególności w miejscach, gdzie często dochodzi do wypadków i na drogach szybkiego ruchu. Zanim otworzycie okno by porozmawiać z mundurowym pamiętajcie o założeniu maseczki! Policjant może również rutynowo skontrolować czy w aucie posiadacie gaśnicę i apteczkę.

Sonda
Czy przygotowujesz pisanki w te święta wielkanocne?
Źródło: Wielkanoc 2021: POLICJA na drogach w całej Polsce! Gdzie zdjąć nogę z gazu?