Leniuchowiec w Warszawskim ZOO

i

Autor: @mrcjezierski / https://www.facebook.com/WarszawskieZOO / Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland's Photostream flickr.com Leniuchowiec w Warszawskim ZOO

Warszawskie ZOO ma nowego mieszkańca - ZOBACZCIE UROCZEGO LENIUCHOWCA

2022-02-02 14:40

Urodził się jeszcze w grudniu, ale dopiero teraz Warszawskie ZOO przedstawiło go mieszkańcom i mieszkankom stolicy. To uroczy leniuchowiec dwupalczasty! W naszym artykule znajdziecie więcej informacji na temat maluszka.

Warszawskie ZOO oficjalnie przedstawiło nowego mieszkańca! To leniuchowiec dwupalczasty, który przyszedł na świat 22. grudnia 2021 roku. Stołeczny ogród zoologiczny podzielił się zdjęciem uroczego maluszka na swojej stronie na Facebooku. To czwarte dziecko Amy i Paavo, pary leniuchowców od kilku lat mieszkających w Warszawskim ZOO. Ponadto malec jest piątym urodzonym tam przedstawicielem swojego gatunku. Jego płeć jest jeszcze nieznana, gdyż w okresie karmienia kurczowo trzyma się mamy. Dlatego też Ogród wstrzymuje się z wyborem imienia dla nowego mieszkańca. Całą rodzinkę zobaczyć można w Ptaszarni ZOO. Należy się jednak uzbroić w cierpliwość - leniuchowce nie są skore do pokazywania się przed odwiedzającymi.

Rzecznik prasowy komendy rejonowej policji Warszawa Mokotów pisze książki dla dzieci

Leniuchowce a leniwce - co je różni?

Choć leniuchowce i leniwce to jedna rodzina, oba rodzaje odróżnia kilka cech. Leniuchowce dwupalczaste, jak sama nazwa wskazuje, mają jedynie po dwa palce u przednich i tylnych kończyn, podczas gdy leniwce mają po trzy palce. Leniuchowce - znane też jako Unau - mają więcej kręgów szyjnych, niż leniwce. To pozwala im obracać głowę o 180 stopni. Cechą wspólną jest zaś tryb życia - przez większość dnia odpoczywają zwisając z gałęzi. Aktywniejsze stają się dopiero nocą.

Warszawskie ZOO zaprasza

Leniuchowce i inne zwierzęta żyjące w Ogrodzie można zobaczyć podczas wizyty w ZOO. W lutym jest ono otwarte codziennie od 9:00 do 16:00 (ostatnie wejście o godz. 15:00). Kasy kończą pracę na godzinę przed zamknięciem. Kasa od ul. Jagiellońskiej przez całą zimę jest nieczynna.

Źródło: facebook.com/WarszawskieZOO / um.warszawa.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Warszawskie ZOO ma nowego mieszkańca - ZOBACZCIE UROCZEGO LENIUCHOWCA