Trzecia dawka szczepionki przeciw Covid-19: Rusza wystawianie skierowań [SZCZEGÓŁY]

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Trzecia dawka szczepionki przeciw Covid-19: Rusza wystawianie skierowań [SZCZEGÓŁY]

Trzecia dawka szczepionki przeciw Covid-19: Rusza wystawianie skierowań [SZCZEGÓŁY]

2021-09-22 16:16

Trzecia dawka szczepionki przeciw Covid-19. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że rozpoczął się proces wystawiania skierowań do e-rejestracji. Kto i od kiedy będzie mógł przyjąć szczepionkę? Sprawdź szczegóły!

Spis treści

  1. Trzecia dawka szczepionki przeciw Covid-19: Dla kogo?
  2. Trzecia dawka: Jaki rodzaj szczepionki?
  3. Trzecia dawka szczepionki: Skąd wziąć skierowanie?
  4. Paszport covidowy: Do kiedy ważny?

Trzecia dawka szczepionki przeciw Covid-19: Dla kogo?

Chodzi o szczepienia osób powyżej 50. roku życia i pracowników ochrony zdrowia, którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentami. Co ważne, skierowania otrzymają wyłącznie osoby, które poprzednią dawkę otrzymały co najmniej 6 miesięcy temu.

Trzecia dawka: Jaki rodzaj szczepionki?

Ministerstwo podało, że u osób szczepionych dawką przypominającą należy stosować szczepionkę Comirnaty Pfizer-BioNTech, niezależnie od rodzaju szczepionki zastosowanej uprzednio podczas szczepienia podstawowego I i II dawką. Do przyjęcia dawki przypominającej uprawnione są również osoby, które w szczepieniu podstawowym przyjęły jednodawkową szczepionkę COVID-19 Vaccine Janssen (Johnson & Johnson).

Czytaj także: Restauracja tylko dla zaszczepionych w Warszawie - to pierwszy taki lokal w Polsce!

Trzecia dawka szczepionki: Skąd wziąć skierowanie?

W przypadku braku automatycznie wystawionego e-skierowania, od dnia 23 września 2021 r. lekarz może wystawić samodzielnie skierowanie na szczepienie przypominające, kierując się zaleceniami określonymi w niniejszym komunikacie dotyczącymi grup uprawnionych do szczepienia przypominającego oraz przewidzianego odstępu jego podania

Paszport covidowy: Do kiedy ważny?

Do czasu wydania decyzji przez Komisję Europejską (na podstawie ustaleń Komisji Europejskiej, Rady i Parlamentu Europejskiego) w sprawie przedłużenia ważności Unijnych Certyfikatów COVID-19 dla osób, które przyjmą kolejną dawkę szczepionki, ważność wystawionych certyfikatów nie ulega zmianie.

Czytaj także: Rewolucja w sklepach. Zrobisz zakupy - dostaniesz SMS. MUSISZ go zachować!

QUIZ. Zwierzę czy roślina? 10 szybkich pytań, sprawdź swój wynik!

Pytanie 1 z 10
Epipremnum złociste
W formie 24: 5 porad jak biegać, by się nie przeziębić
Źródło: Trzecia dawka szczepionki przeciw Covid-19: Rusza wystawianie skierowań [SZCZEGÓŁY]