Restauracja

i

Autor: Pixabay „Le Gavroche” - ta restauracja wkrótce zostanie zamknięta

Gastronomia

To największa restauracja na świecie! Ma 900 stolików i może przyjąć nawet 5,8 tysięcy gości! Robi fenomenalne wrażenie!

Jedna z największych restauracji na świecie znajduje się w mieście, którego liczba ludności przekracza 12 milionów! Jaki kraj - takie potrzeby. Ogromny lokal, zajmujący całe zbocze wzgórza, szczyci się prawie 900 stolikami i może jednocześnie pomieścić około 5,8 tysięcy osób!

Lokal znajduje się w mieście Chongqing w... Chinach. Restauracja słynie ze swoich rozmiarów, a także z serwowanego tam dania – zwanego gorącym garnkiem. Jesteście ciekawi co jeszcze zaskocz Was w tej gigantycznej restauracji? Szczegóły w artykule!

Olbrzymia restauracja ma niemal 900 stołów!

W Chongqing, znajduje się imponująca restauracja o nazwie "Pipa Yuan" (tłum. Ogród Owoców Cytrusowych). Ogromna restauracja rozpościera się na tarasach, na wzgórzu, zajmując obszar 3,3 tys. metrów kwadratowych.

Jeżeli chcesz złożyć tam zamówienie, musisz przygotować się na konkretną wyprawę. Trasa zaczyna się od parkingu, który znajduje się na dole wzgórza. Następnie musisz minąć 888 stołów dostępnych w restauracji, a do tego będziesz potrzebował nawet 30 minut!

Chcesz znaleźć swój stolik? Do tego będzie niezbędna... mapa!

Co ciekawe, wszelkie niecodzienne zwyczaje panujące na terenie lokalu, nie zniechęcają przybyłych gości. Mało tego! Znalezienie wolnego stołu bez rezerwacji, jest tutaj niemal niemożliwe! 

Jak możecie się domyśleć, przyjęcie niemal 6 tysięcy gości, wymaga konkretnego przygotowania. W tym celu, gotowane jest... kilka ton gorącego garnka (czyli słynnego dania w Chinach). Dlatego "Pipa Yuan" zatrudnia setki kelnerów, dziesiątki kucharzy, wielu pracowników kuchni, a także kilkudziesięciu kasjerów!

Test wiedzy z geografii Polski. Nie znać odpowiedzi na te pytania to wstyd!

Pytanie 1 z 10
1. Gdzie leży słynna Pustynia Błędowska?