To kaganiec? Nie! Słuchawki, które oczyszczają powietrze

i

Autor: Dyson - press release

To kaganiec? Nie! Słuchawki, które oczyszczają powietrze

2022-12-08 14:54

Na samym początku myśleliśmy, że to dowcip, ale sprawdziliśmy najpierw kalendarz, no i rzeczywiście do pierwszego kwietnia całkiem daleko. Przeczytaliśmy informacje prasowe i wszystko wskazuje na to, że oni tak na serio. Na rynek wejdą słuchawki, które mają także ochronić nasze płuca.

Stojąca za tym pomysłem firma Dyson znana jest na rynku przede wszystkim jako producent odkurzaczy. Oprócz tego chwalą się oferta sprzętu do układania i pielęgnacji włosów, oświetleniem i odświeżaczami powietrza. Słuchawki mają być pierwszą próbą wejścia na rynek w tym sektorze. Tajemniczo wyglądający moduł z przodu, który przypomina kaganiec, ma być odpowiednikiem nowoczesnej maski antysmogowej.

Def Leppard zaprasza na koncert w Polsce! / Eska Rock

Główną funkcją całego urządzenia jest nie tyle dostarczanie nam najlepszej jakości dźwięku, a wytłumienie maksymalnej ilości hałasu z otoczenia. Dodatkową formą ochrony jest moduł antysmogowy, który zasłania nos i usta użytkowników. Wyposażono go w filtry, które mają skutecznie wyłapywać wszystkie niebezpieczne cząsteczki pyłów zawieszonych. Przyłbica nie będzie dotykać ust użytkowników, zatem będzie można higienicznie z niej korzystać w codziennym funkcjonowaniu.

Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie urządzenia z aplikacją, która pozwalać będzie na określanie poziomu hałasu w danym miejscu, wyznaczanie jego charakterystyki i dostosowywanie działania słuchawek do konkretnych częstotliwości, by eliminowały tylko to, co realnie nam przeszkadza, a nie zupełnie nas odcinały od świata. Koszt takiego wynalazku na razie nie jest podany. Na rynku Europy i Stanów Zjednoczonych ma pojawić się na początku przyszłego roku.