To już pewne. Na Moście Poniatowskiego pojawią się fotoradary. Kiedy?

2021-01-20 13:09 P.R L.R
To już pewne. Na Moście Poniatowskiego pojawią się fotoradary. Kiedy?
Autor: Zarząd Dróg Miejskich Warszawa https://zdm.waw.pl/aktualnosci/fotoradary-na-moscie-poniatowskiego-umowa-podpisana-czas-na-montaz-urzadzen/

"Na moście Poniatowskiego będzie bezpieczniej! Podpisaliśmy umowę, na mocy której w ciągu pół roku stanie tam 6 fotoradarów, co powinno ostudzić brawurę niektórych kierowców" - poinformował prezydent miasta Rafał Trzaskowski. Kiedy pojawią się fotoradary?

Urządzenia staną nad lewym brzegiem Wisły

- Urządzenia planowane są na lewym brzegu. Para na pewno znajdzie się przy wieżycach, gdzie trasa idzie po łuku omijającym przystanki tramwajowe - zdradza Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich.

"Na moście Poniatowskiego będzie bezpieczniej! Podpisaliśmy umowę, na mocy której w ciągu pół roku stanie tam 6 fotoradarów, co powinno ostudzić brawurę niektórych kierowców" - informował prezydent miasta Rafał Trzaskowski.

Urządzenia zamontuje i dostarczy polska firma Lifor z Bytomia, która wygrała przetarg. Koszt wyniesie 1 mln 826 tys. zł. Zarząd Dróg Miejskich informuje, że celem umieszczenia fotoradarów na Moście Poniatowskiego jest poprawa bezpieczeństwa przez przypilnowanie przestrzegania przepisowej prędkości. Obecnie tymczasowym rozwiązaniem, jakie miasto stosuje by ścigać piratów drogowych na moście, jest opłacanie dodatkowych patroli policji w tym miejscu. Urządzenia powinny pojawić się już wiosną. Most Poniatowskiego jest użytkowany przez tysiące warszawiaków każdego dnia. Oprócz kierowców korzystają z niego chętnie także piesi i rowerzyści. Choć maksymalna dopuszczalna prędkość na tej drodze wynosi od 40 do 50 km/h, wielu kierowców znacznie ją przekracza.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

O włos od tragedii! Niebezpieczne wyprzedzanie na DK8