Tłumy turystów w kolejce do koni jadących na Morskie Oko. Polactwo w pełnej krasie

i

Autor: Screen: YouTube/UWAGA JANUSZ Tłumy turystów w kolejce do koni jadących na Morskie Oko. "Polactwo w pełnej krasie"

Tłumy turystów w kolejce do koni jadących na Morskie Oko. "Polactwo w pełnej krasie" [WIDEO]

2021-08-24 10:00

Tłumy turystów na Podhalu nie są niczym niezwykłym. Ostatnio w sieci pojawiło się nagranie kolejki, która może szokować. Ludzie stali, by wsiąść do fasiągu zawożącego do Morskiego Oka! "Polactwo w pełnej krasie", "Potem opowiadają, że co to oni nie są, bo byli nad Morskim Okiem" - grzmią internauci w komentarzach pod nagraniem.

Zakopane to jedno z miejsc najbardziej obleganych w tym sezonie wakacyjnym. Hotele i pensjonaty są oblegane od lipca, a takiej liczby turystów nie spodziewali się chyba nawet górale. W sieci regularnie pojawiają się zdjęcia i nagrania, pokazujące tłumy m.in. na Krupówkach, Gubałówce czy w kolejce do Morskiego Oka. Ze znalezieniem miejsca parkingowego w stolicy Tatr często jest problem, a Zakopianka wypełnia się samochodami w piątki i niedzielne popołudnia.

Kultowe Ikarusy zaparkowały w Bydgoszczy! Za banu zlot zabytkowych autobusów.

Ostatnio w sieci pojawiło się nagranie przedstawiające kolejną absurdalną sytuację. Chodzi o kolejkę, jaka ustawiła się do... koni jadących na Morskiego Oko. Turyści, zamiast sami przemierzyć trasę, wolą zostać przewiezieni fasiągiem. I choć wozy przeznaczone są głównie dla osób starszych, chorych czy małych dzieci, to w kolejce można dostrzec przekrój wszystkich turystów. Zobaczcie nagranie.

Film spotkał się ze sporym oburzeniem. W komentarzach nie brakuje słów krytyki.

"Wstyd tam stać!", "Polactwo w pełnej krasie", "Byłam tam wczoraj i widziałam te kolejki, jakaś masakra. Potem opowiadają, że co to oni nie są, bo byli nad Morskim Okiem", "Co za ludzie... Zero empatii i Ci młodzi, którzy wydawałoby się mają więcej pojęcia... WSTYD WSTYD WSTYD.!!" - czytamy m.in. w komentarzach pod nagraniem.

Dodajmy, że trasa na Morskie Oko ma niecałe 8 kilometrów. Można ją przejść nawet w dwie godziny. Nad Morskie Oko prowadzi droga asfaltowa. Po dotarciu na miejsce można zregenerować swoje siły w schronisku.

Źródło: Tłumy turystów w kolejce do koni jadących na Morskie Oko. "Polactwo w pełnej krasie" [WIDEO]