Testy na koronawirusa dla wracających z Wielkiej Brytanii

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Testy na koronawirusa dla wracających z Wielkiej Brytanii

Testy na koronawirusa dla wszystkich wracających z Wielkiej Brytanii. Gdzie się zgłosić?

2020-12-21 7:06

Testy na koronawirusa dla wszystkich wracających z Wielkiej Brytanii do Polski, a od wtorku 22.12.2020 r. całkowity zakaz lotów z wysp do naszego kraju. Decyzje rządu są związane z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa. Od kiedy wchodzą nowe obostrzenia? Gdzie się zgłosić, by wykonać test na koronawirusa?

Testy na koronawirusa dla wracających z Wielkiej Brytanii

Testy na koronawirusa dla wszystkich wracających z Wielkiej Brytanii. Minister zdrowia Adam Niedzielski  wydał dyspozycję, by wykonywać testy na COVID-19 każdej zgłaszającej się osobie, która w ostatnim czasie podróżowała z Wielkiej Brytanii. Ma to związek z nową odmianą koronawirusa, którą wykryto na Wyspach Brytyjskich. Nie wiadomo, czy nowa mutacja jest groźniejsza. Potwierdzono jednak, że osoby zakażone nową odmianą koronawirusa zakażają szybciej.

Czytaj także: Loty z Wielkiej Brytanii do Polski zawieszone od o północy z poniedziałku na wtorek. Co z Polakami wracającymi na święta?

Gdzie zrobić test na koronawirusa?

Testy dla wszystkich osób wracających z Wielkiej Brytanii do Polski będą wykonywane od poniedziałku 21.12.2020 r. Żeby taki test wykonać, należy się zgłosić do lokalnego sanepidu.

Maciej Hamankiewicz: Badania pokazują, że szczepionka na covid jest względnie bezpieczna [Super Raport]

Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski

Od wtorku 22.12. 2020 r. od północy będzie też obowiązywał całkowity zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski. Decyzję o zawieszeniu połączeń lotniczych z Wielką Brytanią już od poniedziałku podjęły takie kraje jak Niemcy, Holandia, Belgia czy Włochy.

Nowa mutacja koronawirusa: Dlaczego jest groźna?

Nowa mutacja koronawirusa pojawiła się m.in. w Wielkiej Brytanii. Nowa mutacja gwałtownie napędza statystyki zachorowań, bo rozprzestrzenia się bardzo szybko. - Zmutowany szczep SARS-CoV-2 linii B.1.1.7 powstał prawdopodobnie u pacjenta z zaburzeniami odporności w wyniku przewlekłej infekcji, która umożliwia liczne zmiany genetyczne wirusa. Dlatego musimy szybko wdrażać szczepienia, aby zablokować dalsze mutacje - podkreśla dr Paweł Grzesiowski.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Możesz być dumny, jeśli zdobędziesz 7/10

Pytanie 1 z 10
W którym z tych filmów w jednej ze scen mogliśmy zobaczyć Donalda Trumpa?
Źródło: Testy na koronawirusa dla wszystkich wracających z Wielkiej Brytanii. Gdzie się zgłosić?