Drogowskazy o sztuce iluzji i najlepszych iluzjonistach w Polsce

i

Autor: Eska Rock

Sztuka iluzji - kto jest najlepszym iluzjonistą? Jak nie dać się oszukać i dlaczego fortepian lata?

2022-06-17 15:52

Magic is everywhere! Iluzja skrywa w sobie tajemnicę, którą wielu chciałoby poznać. Od prostych sztuczek z kartami, przez lewitowanie, aż po pozornie niemożliwe łamanie praw fizyki na wielkiej scenie. Występy iluzjonistów do dziś budzą ogromne emocje. Jak to się dzieje, że fortepian lata? Gdzie znikają te wszystkie przedmioty? Sprawdźcie naszą rozmowę z pasjonatami tej sztuki.

Sztuka iluzji bawi, czaruje i też edukuje. Pokazy czołowych iluzjonistów w Polsce i na świecie regularnie gromadzą ogromną widownię. Świat magicznych sztuczek i trików ma swoje tajemnice, których pilnie strzeże. Czy sztuka iluzji może być pomocna w życiu codziennym? Jak nie dać się oszukać tym, którzy elementy iluzji wykorzystują po to by kogoś skrzywdzić? Jakim cudem fortepian... lata? Co dzieje się autem, które znika w trakcie pokazu iluzjonisty? Czy łyżeczkę od herbaty da się wygiąć... siłą woli?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pozytywna dyscyplina - jakie są jej cechy, jak ją stosować i jakie powinny być jej skutki?

Na czym polega sztuka iluzji? Jakie są rodzaje?

Pokazy "magików" są znane ludziom od wieków. Kiedyś iluzjoniści jeździli po jarmarkach i występowali za dobrowolne datki. Dzisiaj często grają na wielkich scenach i mają skrupulatnie przygotowane widowisko. Jednak wielkość i miejsce występu nie ma znaczenia. Sztuka iluzji ma po prostu zaskoczyć i zadziwić widza. Wywołać zjawiska pozornie sprzecznie z prawami fizyki i sprawić, by niemożliwe... stało się możliwe. Iluzja przez wiele lat ewoluowała i przybierała różne formy. Występy sceniczne to nie wszystko. Istnieje również mikroiluzja (kameralna przy stole) oraz tzw. street magic, gdzie magicy oczarowują publiczność np. na ulicy.

Sonda
Wierzysz w zjawiska paranormalne?

Jak nauczyć się iluzji? Dlaczego fortepian lata?

W tej edycji podcastu "Drogowskazy" gośćmi Michała Poklękowskiego są Ewelina i Marcin Muszyńscy - pasjonaci sztuki iluzji. Sztandarowym popisem pary jest lewitacja fortepianu. Marcin reżyseruje i tworzy największe Magic Show w Polsce, jest obecnie jednym z najbardziej znanych i cenionych iluzjonistów w kraju. Szerszej publiczności znany jest z programu "Mam Talent", gdzie jako pierwszy iluzjonista w Polsce dotarł do ścisłego finału i pierwszej czwórki najbardziej utalentowanych ludzi nad Wisłą. Czy sztuka iluzji może być pomocna w życiu codziennym? Jak nie dać się oszukać tym, którzy elementy iluzji wykorzystują po to by kogoś skrzywdzić? Iluzjoniści zdradzają w rozmowie kilka zakulisowych smaczków oraz odpowiadają na najczęściej zadawane pytania.

Listen to "O sztuce iluzji i najlepszych iluzjonistach w Polsce" on Spreaker.