W tle kondor Generał, którego zaadoptowali pracownicy służby więziennej

i

Autor: Materiały prasowe

Służba więzienna ma nowego "Generała". Strażnicy zaadoptowali Kondora Królewskiego!

2021-06-02 19:58

Służba więzienna ma nowego "Generała"! Szeregi aresztu śledczego Warszawa-Grochów zasilił...Kondor Królewski! Na adopcję i nadanie mu nietypowego imienia zdecydowali się pracownicy jednostki. Jak mówią - chcą w ten sposób pokazać swoim podopiecznym, że warto pomagać. I to wszystkim - niezależnie od tego czy są to zwierzęta czy ludzie.

Raport z Anteny 02.06

Marzenie o wolności

Samotne matki, dzieci z domu dziecka czy seniorzy - to między innymi im w czasie pandemii pomagali zarówno strażnicy jak i osadzeni. Teraz przyszła pora na jednego z podopiecznych warszawskiego ZOO. - Podczas pandemii nauczyliśmy się pomagać wszystkim. Przez kontakt z Fundacją Panda podjęliśmy się adopcji Kondora Królewskiego i przejęcia części kosztów jego utrzymania - mówi podporucznik Ewa Smolińska z aresztu śledczego Warszawa-Grochów.

Zdaniem dyrektora Andrzeja Kruszewicza kondor symbolizuje wolność i to o niej mogą myśleć ci, którzy go zaadoptowali.- Kondor Królewski jest ptakiem wyjątkowym. Myślę, że tu jest takie ukryte przesłanie... Ten ptak, który żyje na wolności w dżungli amazońskiej i w okolicy, i zamieszkuje piękne tereny, to jest takie spełnienie marzenia, żeby strażnicy oderwali się od tej służby więziennej i pożyli sobie chwilą wolności w tropikach.... No, ale żeby więźniowie też mieli taką świadomość, że też ich może to kiedyś spotkać!

Kondor dostał imię "Generał" i ma ono oznaczać stopień pracownika służby więziennej. Ale jak się okazuje także w slangu więziennym jest takie określenie, które oznacza osadzonego, który ma za sobą przynajmniej 25 lat odsiadki.

ZOO zachęca do adopcji

Zwierzaka z warszawskiego ZOO może zaadoptować każdy. Wystarczy na głównej stronie ogrodu wejść w zakładkę "Fundacja Panda" i postępować zgodnie z zamieszczonymi tam informacjami.

- Na adopcje zdecydowaliśmy się, bo praca ZOO była ograniczona i mieli problemy z uzyskaniem różnego rodzaju datków na potrzeby zwierząt - mówi ppor. Ewa Smolińska. - Ci, którzy są sponsorami mają pewne przywileje, jak darmowe wejście czy są zapraszani na różne imprezy, jak poranne czy wieczorne zwiedzanie - mówi dyr Andrzej Kruszewicz. - Zwłaszcza, że te pieniądze nie są marnowane, bo idą na ochronę zagrożonych gatunków zwierząt.

Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Służba więzienna ma nowego "Generała". Strażnicy zaadoptowali Kondora Królewskiego!