Uczniowie proszą Trzaskowskiego o powołanie Rzecznika Praw Ucznia

i

Autor: materiały prasowe Uczniowie proszą Trzaskowskiego o powołanie Rzecznika Praw Ucznia

Rzecznik Praw Ucznia w Warszawie? Rafał Trzaskowski rozważy tę propozycję

2021-12-20 15:25

Na biurko prezydenta Warszawy trafiła interpelacja o powołanie Rzecznika Praw Ucznia w stolicy. Chcą tego sami uczniowie. - Potrzebujemy wsparcia w tych niełatwych czasach - mówi pomysłodawca pisma, maturzysta Ludwik Patyra. Interpelację w imieniu uczniów w ratuszu złożył radny z Ursynowa Paweł Lenarczyk. - Warszawa musi powołać Rzecznika Praw Ucznia - mówi radny.

Wigilia dla bezdomnych i potrzebujących w Krakowie

Prezydent rozważy powołanie Rzecznika Praw Ucznia w Warszawie

Warszawscy uczniowie chcą powołania miejskiego Rzecznika Praw Ucznia! Interpelacja trafiła już na biurko prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Taką instytucję ma już m.in. Białystok i Lublin. - Warszawa również powinna mieć osobę, która będzie interweniować, kiedy uczniowie padają ofiarą hejtu i mowy nienawiści w internecie lub szkole, tych problemów mamy dużo - mówi pomysłodawca apelu maturzysta Ludwik Patyra z Pokolenia 2050.

Rzecznik Praw Ucznia miałby też pełnić rolę mediatora, radcy prawnego, łagodzić wewnętrzne konflikty w lokalnej oświacie i wspierać uczniów. - W dzisiejszych czasach to wsparcie jest bardzo potrzebne. Uczniowie uczą się zdalnie, borykają się z depresjami. Pandemia nikomu nie sprzyja - mówi radny z Ursynowa Paweł Lenarczyk, który w imieniu uczniów tę interpelację złożył. Miasto analizuję tę propozycję. Rafał Trzaskowski ma podjąć decyzje w sprawie powołania Rzecznika Praw Ucznia w Warszawie na początku stycznia.

Czytaj także: Tysiące osób na ulicach w obronie wolnych mediów! "Nie pozwolimy na likwidację TVN"

Quiz. Przysmaki wigilijne i bożonarodzeniowe - czy rozpoznasz je wszystkie i zgarniesz komplet puntów?

Pytanie 1 z 23
Tradycyjne świąteczne ciasteczka to:
Źródło: Rzecznik Praw Ucznia w Warszawie? Rafał Trzaskowski rozważy tę propozycję