Strajk Kobiet w Warszawie 8.03.2021: utrudnienia, korki. Jak ominąć protest w stolicy?

i

Autor: Marcin Wziontek Strajk Kobiet w Warszawie 8.03.2021: utrudnienia, korki. Jak ominąć protest w stolicy?

RAPORT Z ANTENY 9.03.2021: policja podsumowała wczorajszy protest w centrum Warszawy. Ile osób zatrzymano?

2021-03-09 10:10

RAPORT Z ANTENY 9.03.2021: policja podsumowała wczorajszy protest w centrum Warszawy. Ile osób zatrzymano? Stołeczna policja podsumowała wczorajszy protest w centrum Warszawy. Kilkaset osób zebrało się w proteście przeciwko zmianom w prawie aborcyjnym.

Były zatrzymania i posypały się mandaty. Zatrzymano sześć osób pod zarzutem znieważenia funkcjonariuszy. Wystawiono 28 mandatów i blisko 190 wniosków do sądu o ukaranie. Policjanci zamknęli wczoraj protestujących w kordonie i zaczęli legitymować. Wtedy doszło do przepychanek.

RAPORT Z ANTENY 9.03.2021: Gdzie zagrają Polscy piłkarze z Anglią?

Spotkanie wcale nie musi się odbyć na Wembley, bo to na tę chwilę mogłoby bardzo skomplikować życie piłkarzy. Wyjazd na Wyspy na mecz eliminacji mistrzostw świata oznaczałby dla Lewandowskiego, Piątka czy kilku piłkarzy ligi włoskiej przejście obowiązkowej kwarantanny po powrocie z Anglii. Przez to nie mogliby zagrać w klubach. Stąd możliwa jest decyzja o rozegraniu meczu na neutralnym terenie. Tak ostatnio stało w przypadku angielskich drużyn grających w Lidze Mistrzów. Mecz Polska-Anglia zaplanowano 31 marca.

Protest Kobiet 8 marca
Źródło: RAPORT Z ANTENY 9.03.2021: policja podsumowała wczorajszy protest w centrum Warszawy. Ile osób zatrzymano?