RAPORT Z ANTENY 8.04.2021: Spacer z psem bez smyczy będzie sporo kosztował.  Wchodzą nowe przepisy

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

RAPORT Z ANTENY 8.04.2021: Spacer z psem bez smyczy będzie sporo kosztował. Wchodzą nowe przepisy

2021-04-08 11:29

Od soboty spacer z psem bez smyczy czy kagańca może właściciela sporo kosztować. Zmieniają się przepisy związane z opieką nad zwierzętami. Nie każdemu się to jednak podoba. Dlaczego? Więcej wiadomości znajdziecie w naszym dzisiejszym Raporcie z anteny!

Spis treści

  1. RAPORT Z ANTENY 8.04.2021: COIVD-19 atakuje dzieci
  2. RAPORT Z ANTENY 8.04.2021: Sokoły... zamknęły szlak niebieski w Karkonoszach.

RAPORT Z ANTENY 8.04.2021: Spacer z psem bez smyczy będzie sporo kosztował. Wchodzą nowe przepisy. Masz psa? Musisz liczyć się z WYŻSZYMI MANDATAMI, które od 10 kwietnia będą grozić za niedopilnowanie niebezpiecznych zwierząt. W życie wchodzi bowiem nowe rozporządzenie rządu z 26 marca 2021 r. dotyczące zmiany wysokości grzywien za niektóre wykroczenia. Jest ono wynikiem zmian wprowadzonych wcześniej w Kodeksie wykroczeń. Policja zapowiada, że będzie sprawdzać, czy właściciele lub opiekunowie zwierząt stosują się do przepisów. Mandat czeka też za brak kagańca i smyczy podczas przewożenia czworonogów transportem publicznym.

 

Raport z Anteny 08.04

RAPORT Z ANTENY 8.04.2021: COIVD-19 atakuje dzieci

Coraz więcej dzieci z tak zwanym zespołem pocovidowym w szpitalach. - Choroba ma poważny przebieg i grozi powikłaniami – mówi Anna Zdanowska-Ruskań, kierująca Oddziałem Chorób Zakaźnych w szpitalu dziecięcym w Olsztynie. Do tej pory szpital dziecięcy w Olsztynie leczył ponad 20-dzieścioro najmłodszych pacjentów z zespołem pocovidowym. Lekarze apelują do rodziców o obserwację zarówno tych dzieci, które przeszły covid, jak i tych, które mogły przejść chorobę bezobjawowo.

RAPORT Z ANTENY 8.04.2021: Sokoły... zamknęły szlak niebieski w Karkonoszach.

Sokoły... zamknęły szlak niebieski w Karkonoszach. to ze względu na okres lęgowy sokołów wędrownych. Oznacza to, że turyści nie mogą spacerować między Domkiem Myśliwskim a Samotnią. Zakaz zostanie zniesiony dopiero kiedy młode sokoły wylecą z gniazda czyli najwcześniej w czerwcu. Podobna sytuacja jest w Tatrach. TPN zamknął drogi wspinaczkowe na Kościelcu.

Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?
Źródło: RAPORT Z ANTENY 8.04.2021: Spacer z psem bez smyczy będzie sporo kosztował. Wchodzą nowe przepisy