RAPORT Z ANTENY 7.06.2021: to był tragiczny długi weekend na polskich drogach! Doszło do blisko czterystu wypadków

i

Autor: Canva.com

RAPORT Z ANTENY 7.06.2021: to był tragiczny długi weekend na polskich drogach! Doszło do blisko czterystu wypadków

2021-06-07 10:34

To był tragiczny długi weekend na polskich drogach. Od środy doszło do blisko czterystu wypadków. Ile osób zginęło? Ile zostało rannych? Więcej informacji znajdziecie w naszym dzisiejszym raporcie z anteny.

Spis treści

  1. RAPORT Z ANTENY 7.06.2021: ponad milion certyfikatów covidowych już pobrane!
  2. RAPORT Z ANTENY 7.06.2021: protest pielęgniarek 7 czerwca

Tragiczny długi weekend na polskich drogach. Od środy do niedzieli doszło do 385 wypadków. Zginęło w nich 39 osób. Rannych zostało ponad 400-sta. Znów setki kierowców zapomniało o tym by nie wsiadać za kierownicę po alkoholu. Przez pięć dni mundurowi zatrzymali blisko półtora tysiąca pijanych kierowców. Przez dobrą pogodę wiele osób zdecydowało się na wypoczynek na wodą. Ta jednak również okazała się niebezpieczna. W długi weekend utonęło sześć osób. Tylko w piątek w warmińsko-mazurskich jeziorach utonęły trzy osoby.

Raport z anteny 7.06, godz.10

RAPORT Z ANTENY 7.06.2021: ponad milion certyfikatów covidowych już pobrane!

W ciągu tygodnia pobrano już ponad milion unijnych certyfikatów covidowych - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Ten dokument potwierdza, że dana osoba jest ozdrowieńcem, ma negatywny wynik testu lub została zaszczepiona przeciw koronawirusowi.

Przypomnę, Polska dołączyła do unijnego procesu tworzenia systemu certyfikatów. Dzięki nim będzie można łatwiej i swobodniej podróżować po krajach Wspólnoty.

RAPORT Z ANTENY 7.06.2021: protest pielęgniarek 7 czerwca

Odeszły od łóżek pacjentów, ale - jak zapewniają - nikt nie został bez pomocy. Rozpoczyna się ostrzegawczy strajk pielęgniarek. Właśnie teraz ruszają pikiety w Kielcach, Rzeszowie i w Warszawie. Za godzinę protesty ruszą też między innymi w Katowicach, Olsztynie i Łodzi. W sumie strajk ma objąć kilkadziesiąt szpitali w całym kraju. Pielęgniarki zapewniają - nie zostawiamy pacjentów bez opieki. Jeśli dzisiejszy protest nie przyniesie skutku, planowany jest strajk generalny, który obejmie już kilkaset szpitali w całym kraju.

Źródło: RAPORT Z ANTENY 7.06.2021: to był tragiczny długi weekend na polskich drogach! Doszło do blisko czterystu wypadków