Radykalne przebudzenie do autentycznego życia - jak uwolnić się od społecznych oczekiwań?

i

Autor: Materiały prasowe Jak uwolnić się od społecznych oczekiwań?

Radykalne przebudzenie do autentycznego życia - jak uwolnić się od społecznych oczekiwań?

2022-07-30 10:53

Społeczne oczekiwania, lęki powodują, że jednostka staje się zamknięta i często zapomina o samej sobie na rzecz innych - szczególnie dotyczy to kobiet. W odpowiedzi na te kwestie powstała książka “Radykalne przebudzenie do autentycznego życia” autorstwa doktor Shefaly Tsabary. Jak przezwyciężyć swoje obawy i stać się osobą w pełni świadomą i spełnioną? Michał Poklękowski zaprasza do odsłuchania najnowszego odcinka “Drogowskazów”!

Kobiety bardzo często zapominają o sobie i swoich potrzebach. Na pierwszym miejscu zwykle stawiają innych i ich potrzeby, odkładając na bok wszystko, co dotyczy je same. Nie pomaga w tym kultura popularna, która narzuca kobiecie pewien bardzo określony wzór kobiecości, piękna, macierzyństwa, sprawiając, że ta ostatecznie zatraca się, staje przed ścianą, gdzie zadaje sobie pytanie “kim naprawdę jest”. Okazuje się jednak, że tego typu kryzysy mogą stać się bramą do nowego początku, do zajęcia się samą sobą - do radykalnego przebudzenia.

Przychodzi tak czas w życiu kobiety, gdy odrzuca one swoje dotychczasowe przyzwyczajenia niczym znoszone buty. Gdy drze na strzępy listę swoich powinności i zobowiązań. Gdy pali na stosie nierealne oczekiwania. Przychodzi taki czas w życiu kobiety gdy cudza aprobata, która dotąd była dla niej cennym skarbem, staje się garstką miedziaków. Gdy kobieta przestaje gonić innych i rusza w pogoń za samą sobą.

To fragment książki pod tytułem Radykalne przebudzenie do autentycznego życia, autorstwa doktor Shefaly Tsabary. Ta bestsellerowa autorka „New York Timesa” i znana psycholożka kliniczna uczy kobiety, jak przezwyciężyć swoje lęki i złudzenia, uwolnić się od społecznych oczekiwań i na nowo odkryć osobę, którą zawsze chciały być: w pełni obecną, świadomą i spełnioną. Michał Poklękowski rozmawia o tym z Magdaleną Wiatrowską, certyfikowanym trenerem i coachem Świadomego Rodzicielstwa (z Instytutu Świadomego Rodzicielstwa i Edukacji w Warszawie), wychowanką dr Shefaly Tsabary.

Listen to "O radykalnym przebudzeniu do autentycznego życia - czyli jak przezwyciężyć swoje lęki, złudzenia i oczekiwania innych." on Spreaker.