Przeprowadzali operacje plastyczne bez uprawnień. 2 kobiety w szpitalu

i

Autor: KWP w Poznaniu

Prowadzili gabinet medycyny estetycznej bez uprawnień. 2 kobiety w szpitalu

2023-01-16 11:08

Stan pacjentek jest ciężki. Wielkopolska policja donosi o zatrzymaniu trzech osób, które prowadziły klinikę medycyny estetycznej w Poznaniu. Dwójka współwłaścicieli i lekarz na razie dostali dozór policyjny za poręczeniem majątkowym, ale wygląda na to, że dostaną poważne zarzuty. Ani klinika, ani personel nie byli przygotowani do tego, co oferowali klientkom.

Sprawa zaczęła się w czerwcu 2022, gdy policja otrzymała informacje o klinice medycyny estetycznej, z której pacjentki wychodzą wprost do szpitala. Dwie z nich skończyły w stanie ciężkim. Klinika reklamowała się w internecie i oferowała swoje usługi po wyjątkowo atrakcyjnych cenach.

MARCIN MELLER W ESCE ROCK. Mellina jakiej jeszcze nie było!

W czasach, gdzie z profili na Instagramie, TikToku czy Facebooku wciąż patrzą na nas „idealne” twarze modeli i modelek (tylko czemu wszystkie identyczne?) można mówić o jeszcze większej presji, jakiej poddawani są ludzie. Gdy zatem widzą możliwość zbliżenia się choćby do tak agresywnie forsowanych ideałów „piękna”, są gotowi zaryzykować naprawdę wiele.

Jak ustaliła policja zabiegi chirurgiczne miały miejsce w pomieszczeniach, które nie spełniały żadnych wymogów sanitarnych. Lekarz chirurg nie miał uprawnień do przeprowadzania takich procedur medycznych. Obecnie trwa zbieranie informacji o skali procederu i liczbie potencjalnie pokrzywdzonych pacjentów i pacjentek. Trójka zatrzymanych to 37-letni mężczyzna, 35-kobieta, którzy byli współwłaścicielami zakładu oraz 43-letni lekarz. Policjanci zabezpieczyli również ponad 80 tys. złotych na poczet przyszłych kar.

Lekarz już usłyszał zarzuty popełnienia 3 przestępstw związanych z narażeniem zdrowia i życia swoich pacjentek. Pozostała para na razie usłyszała zarzut pomocnictwa, ale sprawa jest rozwojowa.