Warszawa.

i

Autor: Filip Bramorski flickr.com Warszawa.

PRACA ZDALNA - Warszawa w rankingu najlepszych miast do pracy zdalnej

2021-07-12 14:59

Epidemia koronawirusa być może na zawsze zmieniła sposób, w jaki pracujemy. Obostrzenia zmusiły tysiące firm do przejścia na tryb zdalny. Jak się okazuje, dla niektórych miast ta zmiana była łatwiejsza do przeprowadzenia. Wśród nich znalazła się Warszawa. Potwierdza to ranking najlepszych miast do pracy zdalnej. Stolica Polski jest bardzo wysoko. Co ciekawe, na pierwszym miejscu znalazło się inne polskie miasto!

Praca zdalna stała się naszą codzienności w dobie pandemii koronawirusa. Choć wraz z luzowaniem obostrzeń otwierane są kolejne biura, wiele osób wciąż chce pracować z domu, gdyż w ten sposób oszczędzają czas. Zauważyły to firmy, które przystosowały się do nowych realiów. W niektórych miastach ta zmiana przebiegła szczególnie gładko. Pokazuje to ranking przygotowany przez serwis OVO Network. W zestawieniu znalazły się 142 miasta, które notowano na podstawie między innymi prędkości internetu, bezpieczeństwa, ceny wynajmu mieszkań i znajomości języka angielskiego wśród mieszkańców i mieszkanek. Mamy być z czego dumni! W pierwszej 10 znalazły się aż 4 polskie miasta, a jedno z nich zajęło najwyższą pozycję. Gdzie znalazła się Warszawa? O tym w dalszej części artykułu.

Jak wygląda odbiór domu po zakończeniu budowy?

Pierwsza 10 rankingu - 4 polskie miasta w czołówce!

Z rankingu OVO Network wynika, że najlepiej pracuje się zdalnie w Krakowie. Stolica Małopolski trafiła na 1 miejsce. Kolejne polskie miasta w rankingu to Łódź i Poznań, które trafiły odpowiednio na 4 i 7 miejskie. Warszawa ulokowała się na miejscu 8. We wszystkich tych miastach pracownicy biegle władają angielskim, a prędkość internetu jest bardzo wysoka. Zobaczcie, jak wygląda TOP 10 najlepszych miast do pracy zdalnej:

  1. Kraków
  2. Wiedeń
  3. Timisoara
  4. Łódź
  5. Charków
  6. Lwów
  7. Poznań
  8. Warszawa
  9. Petersburg
  10. Belgrad

Źródło: ovonetwork.com

Źródło: PRACA ZDALNA - Warszawa w rankingu najlepszych miast do pracy zdalnej