mobilny punkt

i

Autor: alg

Pomysł na majówkę? Zaszczep się przeciw COVID-19 na placu Bankowym!

2021-04-30 20:02

2,5 tysiąca chętnych może bez rejestracji zaszczepić się w majówkę- dosłownie "z ulicy" będzie można zrobić to w mobilnym punkcie który powstał na placu Bankowym. Władze liczą się ze sporymi kolejkami chętnych i przypominają- na szczepienie nie trzeba się zapisywać ani rejestrować, ale trzeba mieć e-skierowanie.

Mięso ze zwierząt VS mięso z roślin [TEST] | ESKA XD - Fit vlog #21
Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?

Pomysł na majówkę? Zaszczep się przeciw COVID-19 na placu Bankowym!

Mobilny punkt szczepień stanął już przed siedzibą wojewody - jednodawkowy preparat Johnson&Johnson będzie można w nim otrzymać przez całą majówkę od 10 do 18. Warunek jest jeden: trzeba mieć ważne e-skierowanie na szczepienie.

"To jest oferta do osób które albo mają 30lat i wcześniej wyraziły chęć zaszczepienia, albo jutro jutro kończą 36 lat albo 3 maja, dopiero wtedy mogą przyjść, kończą 34 lata. Te osoby mogą tutaj przyjść bez uprzedniego zapisywania się gdziekolwiek" - mówił wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Przyjść mogą też osoby, które już zapisały się na konkretny termin, a chcą przyjąć preparat wcześniej. W puli jest 2,5 tysiąca szczepionek, a władze szacują że dziennie preparat może otrzymać ponad 800 osób.

"Na miejscu będą pracowały nasze cztery zespoły, z lekarzem, pielęgniarką, ratownikiem medycznym. Na miejscu będzie też obecna karetka" - mówi Dorota Glinicka, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej "Legionowo", który będzie odpowiadał za szczepienia w mobilnym punkcie na placu Bankowym. 

Akcja jest jednorazowa - wraz z końcem majówki punkt zniknie z placu Bankowego

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Pomysł na majówkę? Zaszczep się przeciw COVID-19 na placu Bankowym!